Kaspersky tam tarama yeterli midir?

İlk defa başıma geldiği için ne yapacağımı bilemedim ikinci tarama da temiz çıktı.

Dosyları ayıklayıp tarama yapıp kurmak istemiştim kurulurken engellendi raporlara bakınca ise heur.trojan.script.agent.gen bir virüs görünüyordu geçmişte tekrar internet açıkken tarama yaptım temiz çıktı tekrar.

Şunan bahşetmiştim hocam yanlış ssi atmışım.

Çok yorduğumun farkındayım ancak şu svchost.exe ne oluyor tam olarak.

Emsisoft - Emergency Kit: Free Portable Malware Scan and Removal Bu ikisiyle taratip sonuclari atar misiniz, sadece antivirus taramasi yeterli degildir birçok motorla tarama yapmak daha iyidir.

Paylaştığınız görüntüde svchost.exe yok, kaldı ki normal bir işlem her sistemde olan.

Bu şekilde bulaşması için zeroday olması gerek, ki olmadığına göre endişeye gerek yok.
stresten yine yanlış atmışım şuan biraz rahatladım mesajlarınızdan sonra

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-05 225556.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-05 225556.png
    172,4 KB · Görüntüleme: 18
stresten yine yanlış atmışım şuan biraz rahatladım mesajlarınızdan sonra
Buradaki svchost.exe'ler tamamen sistem ile alakalı şeyler ve olması gereken dosyalar. Bunlar çalışmazsa zaten ne oturum açabilir ne bir şey yapabilirsiniz sistemde. svchost.exe'nin enfekte olması durumunda Kaspersky uyarı veriyor zaten.

Emsisoft - Emergency Kit: Free Portable Malware Scan and Removal Bu ikisiyle taratip sonuclari atar misiniz, sadece antivirus taramasi yeterli degil

Rahatlamaniza sevindim. Ustte verdigim programlarlada taratirsaniz iciniz daha rahat eder diye dusunuyorum.
Ekran görüntüsü 2024-05-05 232249.png

ne yapmam lazım şöyle bi şey çıktı

Yeni konular

Geri
Yukarı