Kaspersky'nin temiz dediği program virüslü müdür?

Basit bir şekilde buradan da anlayabilirsiniz. Bakın PC dondu yazmışsınız.
En iyi ihtimalle virüs olmasa bile mining yapabilir.

Microsoft defender bile rahatlık bu virüsü bulabilirken Kaspersky nasıl bulmaz enteresan.

Dosya değil önemli olan yani sisteme virüs girmiş midir çünkü uygulamayı açtığımda PC donmuştu.

Basit bir şekilde buradan da anlayabilirsiniz. Bakın PC dondu yazmışsınız.
En iyi ihtimalle virüs olmasa bile mining yapabilir.

Microsoft Defender bile rahatlık bu virüsü bulabilirken Kaspersky nasıl bulmaz enteresan.

Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapıyorum virüs çıkmazsa temiz midir sistem?
Herhangi bir şey bulunmadı başka bir programla taramam gerekli mi?

Son düzenleme:
Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapıyorum virüs çıkmazsa temiz midir sistem?
Herhangi bir şey bulunmadı başka bir programla taramam gerekli mi?
Benim şahsi fikrim Bitdefender ve Malwarebytes ile sisteme bulaşan virüsü temizlemek için güzel yazılımlar.

Fakat sisteme girmeden önce her zaman indirdiğim dosyaları virüstotal sitesinde mutlaka taratırım.
Şüpheli bulunan eylemde dahil olmak üzere false-possivite çıksa bile dosyayı açmadan silerim.

Buna rağmen sisteme bulaşsa bile 2-3 ayda bir format atıyorum. Temiz kurulum yapıyorum zaten siliniyor.

Sistemimde ek bir antivirüs yazılımı kullanmıyorum. Microsoft'un Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma İstemci yani Windows Defender bana yetiyor artıyor bile.

Virüstotale güven.

Benim şahsi fikrim Bitdefender ve Malwarebytes ile sisteme bulaşan virüsü temizlemek için güzel yazılımlar.

Fakat sisteme girmeden önce her zaman indirdiğim dosyaları VirusTotal sitesinde mutlaka taratırım.
Şüpheli bulunan eylemde dahil olmak üzere false-possivite çıksa bile dosyayı açmadan silerim.

Buna rağmen sisteme bulaşsa bile 2-3 ayda bir format atıyorum. Temiz kurulum yapıyorum zaten siliniyor.

Sistemimde ek bir antivirüs yazılımı kullanmıyorum. Microsoft'un kötü amaçlı yazılımdan koruma istemci yani Windows Defender bana yetiyor artıyor bile.

VirusTotal'e güven.

Önerileriniz için sağ olun bende çoğunlukla taratırdım VirusTotal'e şimdi hem Kaspersky hem Malwarebytes hem Bitdefender'a tarattım hiç virüs çıkmadı.

Ancak takılıyor acaba çok tarama yapıldığından olabilir mi?

Ve Kaspersky mı yüklü kalsın yoksa Bitdefender mı?

Önerileriniz için sağ olun bende çoğunlukla taratırdım VirusTotal'e şimdi hem Kaspersky hem Malwarebytes hem Bitdefender'a tarattım hiç virüs çıkmadı.

Ancak takılıyor acaba çok tarama yapıldığından olabilir mi?

Ve Kaspersky mı yüklü kalsın yoksa Bitdefender mı?
RAM'in yeterliyse Bitdefender kalsın.

Zararlı değil. Hacktool yani şüpheli yazılım. Kullanıp kullanmamak size bağlı. Kaspersky sizde yüklüyse, patcher ile şifreli olduğundan açıldığında zararlı çıkarsa tespit eder. VT virüs tespit yeri değil, inceleme bilgi edinme yeridir.

VirusTotal'de kaliteli antivirüsler zaten Hacktool olarak tespit etmiş. Kullanmak size düşüyor demek. İlla zararlıyı sizin bulmanıza gerek yok. Korsan indirecekseniz riskleri göze almalısınız

Ama Bitdefender win32/generic bulmuş. Hem de en son en iyi Bitdefender'dı. Bir trojan olabilir.

Geri
Yukarı