Kavgayı kötü bir şey olarak görmem beni utandırıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CanAygun

Hectopat
Nadir bulunan insanlar, güzel üyeler, sevimli moderatörlerimiz, ve sayın müdürümüz Recep abi.

Okulda veyahut sokakta kavga muhabbeti açıldığında ben onlara kavganın kötü bir şey olduğunu ve bunu yaparak insanların gözünden düşmenizi sağlıyor olmanızı belirtmek istiyorum fakat ne zaman bunu yapsam ''Sen ödleksin, sen korkaksın, sen şundan hemen dayak yersin, vs..) Bir insanı gücüne göre seçip, yargılamaları beni üzüyor. Sen şunu döversen havan olur, egon olur diyorlar. Kavganın ne kadar saçma olduğunu 1 yıl önce anladım ve içinde bulunduğum bir kavgayı her zaman bitirmeye çalıştım. Okulda, atar yapan yapana bana. Burada artistlik yapana saygı gösteriyorlar. Benim gibi düzgün insanlara da kötü davranıp ''Ay o çocuk cool değil, ay o fame değil, ay o tipsiz, ay o fakir ay ananın ben senin...) Ağzımı bozduruyorlar sonra.
Sınıfta çocuk gelip sebepsiz yere çatıyor. Git diyorum, git kardeş konuşma benle diyorum hala gelip atar yapıyor. Ulan illa 40 cm'lik copu monte mi edeyim sana? İnsanı dinden imandan çıkartıyorlar.
Okulda kim birini dövdü ise o kişiye karşı olan ilgi, saygı arttıkça artıyor.
Bana gelip biri atar yapınca ve ben git deyince utanç verici bir duruma düşüyorum.

Bende mi kavga etmeliyim? Yada onların seviyesine inmeyip düzgün bir insan olarak hayatıma devam mı edeyim?

Ne oldu da bu hale geldi ? Esenler'de falan mı oturuyosun? Texas mı orası ?

Bulaşma bırak. Zeka seviyesi ilerlememiş insanlardan uzak dur.

Biraz sabret zaten. Sen hayat basamaklarını çıktıkça bunlar teker teker elenecek.

Son düzenleme:
Bunu laf olsun diye söylemiyorum, gücümün kat ve kat yettiği biriyle bile kavga etmem, hele okulda hiç etmem.
Onların 3-5 yıl sonra açlıktan ağızları kokmaya başlar merak etme :)
Sen efendi efendi ütülü kumaş pantolonunu giy, git okuluna. Pantolonunu kirlettiğine bile değmez.

İleride hatalarını kesinlikle anlarlar elbet, ancak tam o sırada ağızları kokuyor olacaktır tahminen :)

Şu da var, bazen temiz dayak şart. Ezme, ezilme. Sen ne kadar alttan alırsan o kadar başına çıkarlar ve sonra daha kötü oluyor. Sakın okulda kavga etme. Ne yapacaksan okul dışında yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar da o artiste arkadaş niyetine yaklaşmıyorlar ki, onlar eğer bir gün bana biri sataşırsa o gelir yardım eder diye düşünüyor. Bir misal parası olan arkadaşlar gibi, çoğu kişi onların peşinden koşar.

Onların seviyesine düşme. Salla gitsin sen iyi bir yerlere gelince onlara bakıp gülersin. Bu kadar sen kendini kurtarmaya bak.

Sen kendin olarak devam et boşver çoluk çocuğun söylediklerini. Kavga sadece o anlık birşeyler kazandırır veya kaybettirir ileriye dönük hiçbir faydası olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı