KDE Plasma güncel hâliyle stabil mi?

tempestian

Decipat
Makaleler
11
Daha fazla  
Şu an GNOME kullanıyorum ve memnunum ancak KDE Plasma'nın görünüşü çok hoşuma gittiği için kurasım var. Eskiden her kullanmamda bir şekilde sorun çıkarıp açılmamazlık yapıyordu. Widgetlarda sorun yaşadığım zamanlar oluyordu. Widgetlerı topluluk hazırladığı için sözüm yok ancak şu an plasma günlük olarak kullanılabilir durumda mı? Bir sorun yaşatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı dağıtımlarda sorunlu çalışıyor bazılarında stabil çalışıyor. Mesela OpenSUSE'da KDE harika çalışıyor ama Fedora'da denediğimde o kadar stabil değildi. Bence KDE en iyi KDE Neon ve SUSE'da çalışıyor.

Bazı dağıtımlarda sorunlu çalışıyor bazılarında stabil çalışıyor. Mesela OpenSUSE'da KDE harika çalışıyor ama Fedora'da denediğimde o kadar stabil değildi. Bence KDE en iyi KDE Neon ve SUSE'da çalışıyor.

Arch tabanındayım ve muhtemelen sorunlu olacaktır ancak KDE Neon'u öneriyorsun ve KDE Neon da Arch gibi sürekli güncelleme veriyor masaüstü için. Sanırım Arch'ta da deneyebilirim.

Şu an GNOME kullanıyorum ve memnunum ancak KDE Plasma'nın görünüşü çok hoşuma gittiği için kurasım var. Eskiden her kullanmamda bir şekilde sorun çıkarıp açılmamazlık yapıyordu. Widgetlarda sorun yaşadığım zamanlar oluyordu. Widgetlerı topluluk hazırladığı için sözüm yok ancak şu an plasma günlük olarak kullanılabilir durumda mı? Bir sorun yaşatır mı?
Debian ve Opensuse'da denedim, gayet iyi çalışıyor ikisinde de fakat debianda mükemmeldi.
Saçma bir şekilde openSUSE'dan daha iyiydi.

Debian ve Opensuse'da denedim, gayet iyi çalışıyor ikisinde de fakat debianda mükemmeldi.
Saçma bir şekilde openSUSE'dan daha iyiydi.
Hocam peki değiştirilemez bir işletim sistemini Plasma ile kullanacak olsam hangisini kullanmam daha iyi olur?

Bir süredir Plasma 5.19 5.27 sürümünü Wayland ile kullanıyorum AMD GPU üzerinde. Sorun yaşamadım hiç. Bazı pencereler ekran 144 Hz olmasına rağmen 60 Hz composite ediliyor, onun haricinde bir sorunum yok. KDE Plasma en az bir WM kadar kişiselleştirilebilir, en az GNOME kadar kullanıcı dostu. Kendi araçları çok güçlü, isviçre çakısı gibi. Plasma 6'yı iple çekiyorum.

Bir süredir Plasma 5.19 sürümünü Wayland ile kullanıyorum AMD GPU üzerinde. Sorun yaşamadım hiç. Bazı pencereler ekran 144 Hz olmasına rağmen 60 Hz composite ediliyor, onun haricinde bir sorunum yok. KDE Plasma en az bir WM kadar kişiselleştirilebilir, en az GNOME kadar kullanıcı dostu. Kendi araçları çok güçlü, isviçre çakısı gibi. Plasma 6'yı iple çekiyorum.
Peki hangi dağıtımla kullanmayı önerirsiniz hocam? Nvidia GPU kullanıyorum.

Peki hangi dağıtımla kullanmayı önerirsiniz hocam? Nvidia GPU kullanıyorum.
Sürümü yanlış yazmışım. 5.27 sürümünde kullanıyorum, son sürüm bu şu anlık. Ben Debian kullanıyorum. Herhangi bir dağıtımla kullanabilirsiniz. Arch'dan memnum değil misiniz?

Hocam peki değiştirilemez bir işletim sistemini Plasma ile kullanacak olsam hangisini kullanmam daha iyi olur?
Hocam sahsen en cok debian stable ve openSuse tumbleweed performansini sevdim, ozellikle debianda neredeyse hic glitch gordugumu hatirlamiyorum.

intel gpu bu arada.

Geri
Yukarı