Kedi 2. kattan düştü

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
Olay 22 sularında oldu.
Yaklaşık 1 saat önce normalde balkonlara alışık olan kedim rüzgarında etkisi olacak ki burada lodos var.
Düşmüş.
Kedim 13 aylık daha önce hiç düşmedi.
Bir buçuk saat aradık Allah'tan site apartman duvarlarla çevrili. Her yer dışarıya çıkamamış sonunda bulduk. Çalıların içine gömülmüş halde gözle görülebilir herhangi bir yarası yoktu.
Ayaklarında kırık çıkık olacağını sanmıyorum. Topallamıyor yaş mamasını verdiğim an 1 paket yedi suyunu içti. Ama burnunda kan fark ettim. Kurumuş kan. Biz ararken kanamış galiba bu normal midir?
Şu an aktif olarak kanaması yok ve şu an yatağımda kendini yalıyor. Temizliyor. Hareketleri normal. Yapmam gereken bir şey var mı* evde acil ilk yardım çantam mevcut. Gazlı bez vs. silmeli miyim bir şey olur mu kediye?

Kaçıncı kattan ve nereye düştü? Bahçe, beton da önemli oluyor. Çevrenizde 7/24 açık veteriner varsa götürmenizi tavsiye ederim, iç kanama olabilir yoksa bile önleme amacıyla iğne yapacaklardır.

Yani gerçekten kedinin balkonda dolaşabilmesine nasıl izin veriyorsunuz. Nasıl insanlarsınız siz? Herkes kedi sahibi olmamalı gerçekten. Yazık.
Nasıl konuşuyorsun benim bakmadığımı falan hayatımda onlarca sokak kedisi baktım evde baktıklarımın arasında 14 yıl baktığım ve yaşlılıktan ölen kedilerim bile var çocuğum olsa bu kadar ilgi göstermezdim kedilere karşı aşırı hassas bir insanım
Kedileri kısıtladıkça kediler daha çok balkonlara çıkmaya pencerelerden atlamaya çalışır kısıtlamadığınız zaman zaten çıkıp gördüğü için merak etmez bütün kedilerimde bunu denedim ve onlarca kedimden ilk kez 1 tanesi düştü senin yorum yapmana gerek yok

Yani gerçekten kedinin balkonda dolaşabilmesine nasıl izin veriyorsunuz. Nasıl insanlarsınız siz? Herkes kedi sahibi olmamalı gerçekten. Yazık.
Kediler meraklı hayvanlardır ve dışarıyı izlemeyi çok severler.
Bunu asla önleyemezsiniz. Belki kediler için balkonu seyrederken daha güvenli bir ortam yapılabilir fakat bu şekilde bir söylemde bulunmanız çok yanlış.

Sorunuza gelecek olursak, içiniz rahat etmediyse bir röntgen çektirin, kanaması v.s. yoksa o şekilde kalabilir. İç kanama varmıdır bilmiyorum ama.
Dilerseniz bugün uyusun dinlesin, yarın ki harektlerine göre bir veterinere götürün.
Ama 2.kattan bir sıkıntı çıkmayacaktır, endişe etmenize gerek yoktur. Fakat biraz daha dikkatli olmaya çalışın. Kediker akıllı hayvandır, kendini asla atmaz yere. Aksi bir durum olmuştur illaki. Balkona filelik veya ona benzer bir şey takmanızı öneririm.

Nasıl konuşuyorsun benim bakmadığımı falan hayatımda onlarca sokak kedisi baktım evde baktıklarımın arasında 14 yıl baktığım ve yaşlılıktan ölen kedilerim bile var çocuğum olsa bu kadar ilgi göstermezdim kedilere karşı aşırı hassas bir insanım
Kedileri kısıtladıkça kediler daha çok balkonlara çıkmaya pencerelerden atlamaya çalışır kısıtlamadığınız zaman zaten çıkıp gördüğü için merak etmez bütün kedilerimde bunu denedim ve onlarca kedimden ilk kez 1 tanesi düştü senin yorum yapmana gerek yok
Keşke kedi teli yaptırsaydınız, kedi bu sonuçta. Atlar, zıplar, kovalar. Benimkisi yapmaz demeyin, en olmadık zaman da bile oluyor.

Kaçıncı kattan ve nereye düştü? Bahçe, beton da önemli oluyor. Çevrenizde 7/24 açık veteriner varsa götürmenizi tavsiye ederim, iç kanama olabilir yoksa bile önleme amacıyla iğne yapacaklardır.
Çimenlik alana düştü 2.kat yani 10 metredir yerden yukarısı her katın 4 metre olduğunu varsaysak 2 metrede fazlalık eklesen çevremde hiç veteriner yok aracımda yok kendi veterinimize ulaşmaya çabalayacağım şimdi

Yeni konular

Geri
Yukarı