Kedi aşılarını yaptırılıp evde bakılır mı?

Evde kedi beslemek hiç kötü bir şey değil de sürekli içeri dışarı bayağı kötü bir şey bence şehirde. Köyde falan olsa neyse. Dışarıda başka hayvanlardan hastalık, bit, pire kapıp getirebilir.

Evet haklısınız odan tedirginim bende hayvan hep kapımızın önünde duruyor kapiyi açtığımız gibi apartmandan içeri girip eve çıkıyor.

.

Dosya Ekleri

• IMG_20231023_212356_794.jpg
    IMG_20231023_212356_794.jpg
    150,7 KB · Görüntüleme: 64
Ev hayatına alışmış. İmkanınız varsa gerekli aşılarını ve kontrollerini yaptırıp sahiplenmeniz çok iyi olur.

Maşallah tüyleri vs. çok güzel.

Anladım düşünüyorum ama fiyatları görünce aşı insan biraz korkuyor.

Ev hayatına alışmış. İmkanınız varsa gerekli aşılarını ve kontrollerini yaptırıp sahiplenmeniz çok iyi olur.

Maşallah tüyleri vs. çok güzel.

Aslan gibi büyüyor ya 😅

Arkadaşlar yani bir bilginiz var mı devlet ucuza aşı yapıyormuş. Kısırlaştırma vs.

Kısırlaştırmaya 2500 TL istediler benden.

Ortalama kalitede bakarsanız eğer, aylık en az 1500-1000TL arası kediye ayırmanız gerekiyor. Aşılar ve parazit uygulamaları dahil. Bütçeniz yeterse ve yaptığı bazı yaramazlıkları görmezden gelebilirseniz bakması çok keyifli.

Benim bir kızım var. Proplan Elegant kısır kedi maması kullanıyorum. Kilosu 200₺ Her ay 1 kilo gidiyor. 10 Litre kum alıyorum. 80₺ bandında fiyatı. Markasını unuttum oda kaliteli bir marka 6 ay götürüyor. Tuvaletini büyük geniş 85₺'ye almıştım zamanında. Şuan 300₺ güzel bir kedi tuvaleti. Haftada bir yaş mama veriyorum. Oda proplan ve çeşit çeşit alıyorum. Oda aylık 20x4'den 100₺ yapıyor. Malt veriyorum. Yaladığı tüylerini güzel bir şekilde kakadan çıkarması için. Malt 300₺ bandına oda uzun bir süre gidiyor. Aylık ortalama gideri 300₺. Dediğim gibi 3 ayda bir malt, 5-6 ayda bir 10 LT kum. Onun dışında her yıl olduğu karma aşısı, kuduz aşısı ve senede 2 defa yaptırdığım iç-dış parazit aşısı. Aşıları 400₺ tanesi. Özel klinik fiyatı Samsunda. Daha yeni kısırlaştırma yaptım fiyatı 4000₺ tuttu. İlk başta tuvaleti, aşısı, maması vs. derken biraz fazla gelebilir. Ama dediğim gibi üzecek bir gideri yok. Uzun bir hayat sürmesi için hep kaliteli markalardan alıyorum.

Anladım düşünüyorum ama fiyatları görünce aşı insan biraz korkuyor.

Aslan gibi büyüyor ya 😅

Arkadaşlar yani bir bilginiz var mı devlet ucuza aşı yapıyormuş. Kısırlaştırma vs.

Kısırlaştırmaya 2500 TL istediler benden.
Samsunda hayvan hastanesinde ucuza yapıyorlar devletin olduğu için. Ben hep özel kliniğe götürüyorum çünkü ilgileniyor ve kızıma güzel bir şekilde hizmet veriyorlar. Bir arkadaşım hayvan hastanesine götürüyor uygun olduğu için. Bir fark yok olarak gözlemledim. Ama benim içim rahat etmediği için hep özel kliniğe götürüyorum.

Benim bir kızım var. Proplan Elegant kısır kedi maması kullanıyorum. Kilosu 200₺ Her ay 1 kilo gidiyor. 10 Litre kum alıyorum. 80₺ bandında fiyatı. Markasını unuttum oda kaliteli bir marka 6 ay götürüyor. Tuvaletini büyük geniş 85₺'ye almıştım zamanında. Şuan 300₺ güzel bir kedi tuvaleti. Haftada bir yaş mama veriyorum. Oda proplan ve çeşit çeşit alıyorum. Oda aylık 20x4'den 100₺ yapıyor. Malt veriyorum. Yaladığı tüylerini güzel bir şekilde kakadan çıkarması için. Malt 300₺ bandına oda uzun bir süre gidiyor. Aylık ortalama gideri 300₺. Dediğim gibi 3 ayda bir malt, 5-6 ayda bir 10 LT kum. Onun dışında her yıl olduğu karma aşısı, kuduz aşısı ve senede 2 defa yaptırdığım iç-dış parazit aşısı. Aşıları 400₺ tanesi. Özel klinik fiyatı Samsunda. Daha yeni kısırlaştırma yaptım fiyatı 4000₺ tuttu. İlk başta tuvaleti, aşısı, maması vs. derken biraz fazla gelebilir. Ama dediğim gibi üzecek bir gideri yok. Uzun bir hayat sürmesi için hep kaliteli markalardan alıyorum.
Sizin kız sosyetikmiş biraz sanki.

Bende de iki erkek kedi var. Ayda 2 kum, 3 ayda bir Lavital 12 kg mama (şu an 750 TL, biraz fazla yiyorlar sanki :d), arada bir yaş mama, yılda 2 veya 3 iç-dış parazit (iki kedi toplam 600 yaptırdım Ağustos'ta) (veteriner 3 ayda bir diyor ama para mı dayanır?)

Ben prensesler gibi bakıyorum annesiyle beraber :) Sizin oğlanlar maşallah çok yiyor çok yakıyor. Bizim veteriner de öyle diyor ama ev kedisi olduğu için ve kendi öğünlerimizden vermediğimiz için senede 2 kere yeterli olur diye karar kıldık. Yoksa 2 ayda bir dedi. Feda olsun ama gereksiz olacağını düşünüyorum.

Kedileriniz kaç kilo merak ettim. Kesin etli butlu maşallah :D

Sizin kız sosyetikmiş biraz sanki.

Bende de iki erkek kedi var. Ayda 2 kum, 3 ayda bir lavital 12 kg mama (şu an 750 TL, biraz fazla yiyorlar sanki :d), arada bir yaş mama, yılda 2 veya 3 iç-dış parazit (iki kedi toplam 600 yaptırdım ağustos'ta) (veteriner 3 ayda bir diyor ama para mı dayanır?)
Genelde 2 ayda 1 olacak şekilde iç dış parazit uygulaması öneriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı