Kedi tırmalamasından sonra semptomlar nedir?

athelus

Kilopat
Merhaba 16. gün aşı olmadım kedi yaşıyor ancak sol kolumdan yayılarak giden kasıntılı ağrı sonra boynuma enseme göğsüme ayaklarıma her yerime yayıldı. Kasılmalı kramplı ağrı diyebiliriz dünden beridir. Kuduz hastalığından ölen birisinin yakını ile konuştum benim kardeşim de bu belirtilerle başladı dedi. Sonra ben evde korku krizine girdim bir de baş ağrısı var mı dedi hayır sadece noktasal dedim benim kardeşimin de öyle dedi şimdi başım davul gibi ağrıyor. Sizce bu anksiyete mi yoksa ben hapı yuttum mu?

Merhaba 16. gün aşı olmadım kedi yaşıyor ancak sol kolumdan yayılarak giden kasıntılı ağrı sonra boynuma enseme göğsüme ayaklarıma her yerime yayıldı. Kasılmalı kramplı ağrı diyebiliriz dünden beridir. Kuduz hastalığından ölen birisinin yakını ile konuştum benim kardeşim de bu belirtilerle başladı dedi. Sonra ben evde korku krizine girdim bir de baş ağrısı var mı dedi hayır sadece noktasal dedim benim kardeşimin de öyle dedi şimdi başım davul gibi ağrıyor. Sizce bu anksiyete mi yoksa ben hapı yuttum mu?

Meraktan soruyorum. 16. gün olmasına rağmen ve şüpheleriniz olmasına rağmen niye hala doktora gitmiyorsun.

2-3 yaşlarımdan beri kedilerle büyüdüm halen evde kedi beslerim 20 yıldır kedi bakıyorum diyebilirim sokak kedisi de baktım aşısız evcilde baktım her yerime tırmak yedim hatta göz altıma bile tırmak yemiştim bi sokak kedisinden hiç bir zaman hastaneye adım atmadım 20 yıldır ben yaşıyorum bilmiyorum bağışıklık mı kazandım ama hiç bir zaman gitmedim bildiğim kadarıyla kedi de kuduz yoksa sana bir şey geçmez zaten anca kanatır 1 haftaya yara tamamen kapanır kaldı ki kedilerde köpeklere oranla kuduz çok daha az zaten kuduz kedi görünce anlarsın tipinden saldırgan olur salyaları akar kaşınıp durur normal bir kediden tırnak yediysen bir şey olmaz ha ben korkuyorum diyorsan git iğne vur

2-3 yaşlarımdan beri kedilerle büyüdüm halen evde kedi beslerim 20 yıldır kedi bakıyorum diyebilirim sokak kedisi de baktım aşısız evcilde baktım her yerime tırmak yedim hatta göz altıma bile tırmak yemiştim bir sokak kedisinden hiçbir zaman hastaneye adım atmadım 20 yıldır ben yaşıyorum bilmiyorum bağışıklık mı kazandım ama hiçbir zaman gitmedim bildiğim kadarıyla kedi de kuduz yoksa sana bir şey geçmez zaten anca kanatır 1 haftaya yara tamamen kapanır kaldı ki kedilerde köpeklere oranla kuduz çok daha az zaten kuduz kedi görünce anlarsın tipinden saldırgan olur salyaları akar kaşınıp durur normal bir kediden tırnak yediysen bir şey olmaz ha ben korkuyorum diyorsan git iğne vur.

22 gün oldu bende çok severim kedileri köpekleri ama evdeyim 2 senedir. Ya çok evham yaptım ya da başka bir rahatsızlık aynı ana denk geldi. Belirtiler bire bir aynı hatta baş ağrım ve sarı balgam çıkartmada başladı parmak uçlarıma batmalar çoğaldı. Cdc hasta raporlarına bakıyorum ve orada da benim gibi tırmalanan veya ısırılan taraftan başlıyor. Bende yutkunamama ve ateşim çıktığında ne yapabilirim kimlerle vedalaşabilirim diye kafamda kuruyorum inşallah psikolojik olarak yaşıyorumdur. Kedi hastane içinden bir kedi inşallah yakında bu korkulardan kurtulurum ama başlangıç semptomlarım kuduz ile aynı keşke sağ kolumdan başlasaydı ilerleyen ağrı ve kramp.

22 gün oldu bende çok severim kedileri köpekleri ama evdeyim 2 senedir. Ya çok evham yaptım ya da başka bir rahatsızlık aynı ana denk geldi. Belirtiler bire bir aynı hatta baş ağrım ve sarı balgam çıkartmada başladı parmak uçlarıma batmalar çoğaldı. Cdc hasta raporlarına bakıyorum ve orada da benim gibi tırmalanan veya ısırılan taraftan başlıyor. Bende yutkunamama ve ateşim çıktığında ne yapabilirim kimlerle vedalaşabilirim diye kafamda kuruyorum inşallah psikolojik olarak yaşıyorumdur. Kedi hastane içinden bir kedi inşallah yakında bu korkulardan kurtulurum ama başlangıç semptomlarım kuduz ile aynı keşke sağ kolumdan başlasaydı ilerleyen ağrı ve kramp.
çok makale okuduysan psikolojik olabilir dediğim gibi istersen git aşı vurdur bende okb ve panik atak var bu konuları çok iyi bilirim kalple ilgili bir şey okuduğum zaman öbür gün 10-15 gün boyunca kalbimde sorun varmış gibi hissediyorum kalp doktoruna gidiyorum efor ekg mr her şey yapılıyor kalbin çok sağlam deniliyor anca öyle rahatlıyorum en kötü aile hekimine git belirtilerini söyle orda bilgi verir sana hekim

Çok makale okuduysan psikolojik olabilir dediğim gibi istersen git aşı vurdur bende OKB ve panikatak var bu konuları çok iyi bilirim kalple ilgili bir şey okuduğum zaman öbür gün 10-15 gün boyunca kalbimde sorun varmış gibi hissediyorum kalp doktoruna gidiyorum efor EKG mr her şey yapılıyor kalbin çok sağlam deniliyor anca öyle rahatlıyorum en kötü aile hekimine git belirtilerini söyle orada bilgi verir sana hekim.

Yine problemlerim çoğaldı. 4 5 gün önce gözlerimde siyah noktalar gördüm geçmiyor. Önceden geçiyordu bu kez günlerce geçmedi virüs sinirlerden bulaştığı için yine korktum. Göz arkasına 4 5 gün önce iğne batar gibi batar girdi sonra oldu doktora gittim oda dedi görmezden gelicen herkeste olabilir. Sonra son 3 gün sağ kulağımda çınlama oldu sonra bir daha oldu sol kulağımda oldu ve sağ kulağımın içi ağrıdı sürekli. Dünde 1 2 kez çınladı ama bugün 24 saati geçti çınlama geçmiyor kafamın içinde hani televizyonda yayın gider o tiz ses var ya hep o var geçmiyor. Virüs yine sinirlerden gittiği için Allah şu an beynimi ele geçiriyor kanısına kapılıyorum. Bilmiyorum ne olacak bu kadar psikolojik olarak fazla mı yoksa olabilir mi? Hiç çınlama ile ilgili ne makale okudum ne bir şey bir anda çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı