Kedim sürekli ağzını kaşıyıp miyavlıyor

küflü ekmek

Centipat
Daha fazla  
Kedim dünden beri iki elini ağzına götürüp sanki yalarmış gibi sürtüyor. Sanki ağzı kaşınıyormuş gibi. Ve ağzı kokuyor. Yavru bir kedi. Veterinere götüreceğim sebebi nedir acaba?
Kedim dünden beri iki elini ağzına götürüp sanki yalarmış gibi sürtüyor. Sanki ağzı kaşınıyormuş gibi. Ve ağzı kokuyor. Yavru bir kedi. Veterinere götüreceğim sebebi nedir acaba?
Ve bunu yaparken miyavlıyor sinirleniyor.

Ve bunu yaparken miyavlıyor sinirleniyor.

Ağzı kokuyor ise diş ve diş eti hastalıklarının yanı sıra böbrek ve karaciğer hastalıklarının da belirtisi olabilir. Veterinerine gösterin lütfen.

Götürdük hocam. Ağzında yara çıkmış ve doktor diş etlerinin çürüdüğünü söyledi. Şimdilik antibiyotik ve sprey verdi iltihabı kurutmaya çalışıyoruz. Bayağı toparlandı.

Kuru mama dışında extra bir besin vermenize gerek yok. Ev yemekleri diş taşı ve diş eti rahatsızlarını tetikleyebilir. Geçmiş olsun.

Kuru mama vermiyoruz şu an çünkü acıyor yiyemiyor. Doktor yaş mama verdi şu an onu yiyor. Teşekkürler.
Onu demek istemedim. İnşallah iyileştikten sonra normale dönünce kuru mama dışında ev yemekleri vs. vermeyin. Tekrar ağız ve diş hastalıklarına sebep olmasın. Geçmiş olsun :) Aklınıza takılan her konuda beni etiketlemekten çekinmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı