Kedim yediğimiz şeyleri yiyor

Kolanya kokusu aldıgında uzaklaşabilir zararı var mı bilemem.
Zararı var ama uzaklaşıyor ama kullanmamalıyım hatta yemek yerken direk dışarı atmalıyım.

Spreye su doldur yemek için yaklaştığı anda yapıştır suratına suratına. 1-2 dener 3-4 denemeyi bırakır azaltmaya başlar.
He tamam su demişsin.

Zararı var ama uzaklaşıyor ama kullanmamalıyım hatta yemek yerken direk dışarı atmalıyım.

He tamam su demişsin.

Güzel fikir!
Neyse iyi ki kedim doğduktan birkaç ay sonra bunların zararlarına bakmışım ki kedimi alıştırmamışım. (kedim 5 yaşına girecek 2 ay sonra)

Kardeşim atacaksın üzerinden izin vermeyeceksin. Bu yiyecekler bu hayvan için zehir niteliğinde. 1-2 seneye kalmaz yaşayacağı sağlık problemlerinden sonra kol gibi veteriner ücreti kapıya dayandığında ne yapacaksın.

Yav zehir seveni de ilk kez görüyorum.

Güzel fikir!

Neyse iyi ki kedim doğduktan bir kaç ay sonra bunların zararlarına bakmışım ki kedimi alıştırmamışım. (kedim 5 yaşına girecek 2 ay sonra)

Yav zehir sevenide ilk kez görüyorum.
Tatlı işlenmiş gıdalar bizim için de zehir niteliğinde birçok sağlık problemine yol açıyor. Keza sigara da öyle ama insanlar deli gibi tüketiyor bunları.

Bu sırada kedim 2 ay sonra 5 yaşına girecek merak edenler için kedim hiç bir sağlık problemi yaşamadı sadece kardeşim yanlışıkla kapıyı kapatırken kediyi görmemiş kedinin kuyruğu kırıldı o da iyileşti zaten. Kedinin aşıları tam. Kısacası kedi sağlıklı.

Hocam dalga mı geçiyorsun kedini öldürürsün yedirme şunları senin miden sindirir ama kedilerin midesi sindiremez.

Aynen kardeşim işim gücüm yok kedime bunları yediriyorum. Benim anlatmak istediğim şu: Kedimin yediği şeylerin listesinde bazılarını 1 kere bazılarını 2-3 yıl önce yedi fakat benim sorunum şu 1 kere bile yediği şeyi tanırsa tekrar yemek istiyor işte bunu neden yapıyor? Neden bu kadar fazla seviyor bunları? Evet ailem ekmek veriyor çünkü onları rahat bırakmıyor kedi yani dileniyor sofranın başında hatta tutmasak masaya atlıyacak. Tabii ki benim de suçum var çünkü ben bir şey yerken bir iş çıkıyor masanın üstüne yediğim şeyi bırakıyorum genellikle geldiğimde kedim ya onu yalıyor ya da yiyor ama artık onu yapmaması gerektiğini alıştırdım. Künefe demişim orada o olay şöyle oldu: Ben künefe yerken benim kedi künefeme atladı ve künefenin çok küçük bir kısmı yere düştü onu kokladı sonra hemen yedi (1-2 yaşındayken yaptı bunu) çikolata da direk üstüme atladı çikolatayı yaladı çok küçük kısmını yedi. Dondurma ve puding de ise çok kötü bir durum var çünkü onların çöplerini bile nereye koyarsak koyalım kokusunu alıp onları yemeye çalışıyor. Kısacası bana gelipte sanki kedime al yavrum diye önüne çikolata atıyormuşum gibi konuşmayın. Ben burda kedimin bu sorununu nasıl çözebileceğimi soruyorum.

Kedine bunları verme sen şaka mısın hayvanı öldürmeye çalışmak bu resmen. Bide küçücük yedi falan diyorsun.
Bundan önceki mesajım senin içinde geçerli.

Ama verdiğin yöntemden dolayı teşekkürler DMN vallahi bir kaç kere kullandım ama sonra unuttum o yöntemi.

Sakla sende kedinin önünde o tür şeyleri yeme şimdi gülersin ama beni dinle o tür şeyler kedinin ölümüne sebep olur vicdan azabından kurtulamazsın.
Saklıyoruz da canımız çekiyor açıp yemeye çalışsak bile kokusunu alıyor bizim evin öbür ucundan koşa koşa geliyor.

Gerçek bir hayat arkadaşı olmuş sana 🤠 fazla yemedikçe bir problem çıkartmaz tatlılar ancak künefeden yani şerbetli tatlılardan kesinlikle uzak durması gerekir.
Merak etme fazla yemiyor en fazla yediği şey aileden biri puding yiyip çöpe atmıştı onu yalaya yalaya tertemiz yapmış kabı çöpe bir şey atmaya giderken bir baktım kedim puding kutusu yalıyor sonra ne mi oldu? tabii ki kedimi oradan indirdim.

Kardeşim atacaksın üzerinden izin vermeyeceksin. Bu yiyecekler bu hayvan için zehir niteliğinde. 1-2 seneye kalmaz yaşayacağı sağlık problemlerinden sonra kol gibi veteriner ücreti kapıya dayandığında ne yapacaksın.
Bu sırada bu normal mi bilmem ama kedim bu listedeki şeylerin çoğunluğunu 1-2 yaşındayken yedi kedim 2 ay sonra 5 yaşına girecek. Ben ne oluyor anlamadım. Asıl sıkıntı şu kedide hiç sağlık problemi çıkmadı belirtmiştim önceden zaten bir kuyruğu kırıldı başka da bir şey olmadı aşıları tam zaten bu kediyi anlamadım ben.

Bu sırada kedim 2 ay sonra 5 yaşına girecek merak edenler için kedim hiç bir sağlık problemi yaşamadı sadece kardeşim yanlışıkla kapıyı kapatırken kediyi görmemiş kedinin kuyruğu kırıldı o da iyileşti zaten. Kedinin aşıları tam. Kısacası kedi sağlıklı.

Aynen kardeşim işim gücüm yok kedime bunları yediriyorum. Benim anlatmak istediğim şu: Kedimin yediği şeylerin listesinde bazılarını 1 kere bazılarını 2-3 yıl önce yedi fakat benim sorunum şu 1 kere bile yediği şeyi tanırsa tekrar yemek istiyor işte bunu neden yapıyor? Neden bu kadar fazla seviyor bunları? Evet ailem ekmek veriyor çünkü onları rahat bırakmıyor kedi yani dileniyor sofranın başında hatta tutmasak masaya atlıyacak. Tabii ki benim de suçum var çünkü ben bir şey yerken bir iş çıkıyor masanın üstüne yediğim şeyi bırakıyorum genellikle geldiğimde kedim ya onu yalıyor ya da yiyor ama artık onu yapmaması gerektiğini alıştırdım. Künefe demişim orada o olay şöyle oldu: Ben künefe yerken benim kedi künefeme atladı ve künefenin çok küçük bir kısmı yere düştü onu kokladı sonra hemen yedi (1-2 yaşındayken yaptı bunu) çikolata da direk üstüme atladı çikolatayı yaladı çok küçük kısmını yedi. Dondurma ve puding de ise çok kötü bir durum var çünkü onların çöplerini bile nereye koyarsak koyalım kokusunu alıp onları yemeye çalışıyor. Kısacası bana gelipte sanki kedime al yavrum diye önüne çikolata atıyormuşum gibi konuşmayın. Ben burda kedimin bu sorununu nasıl çözebileceğimi soruyorum.

Ama verdiğin yöntemden dolayı teşekkürler DMN vallahi bir kaç kere kullandım ama sonra unuttum o yöntemi.

Saklıyoruz da canımız çekiyor açıp yemeye çalışsak bile kokusunu alıyor bizim evin öbür ucundan koşa koşa geliyor.

Merak etme fazla yemiyor en fazla yediği şey aileden biri puding yiyip çöpe atmıştı onu yalaya yalaya tertemiz yapmış kabı çöpe bir şey atmaya giderken bir baktım kedim puding kutusu yalıyor sonra ne mi oldu? tabii ki kedimi oradan indirdim.

Bu sırada bu normal mi bilmem ama kedim bu listedeki şeylerin çoğunluğunu 1 yaşındayken yedi kedim 2 ay sonra 5 yaşına girecek. Ben ne oluyor anlamadım. Asıl sıkıntı şu kedide hiç sağlık problemi çıkmadı belirtmiştim önceden zaten bir kuyruğu kırıldı başka da bir şey olmadı aşıları tam zaten bu kediyi anlamadım ben.

Kedinin damak zevkine sahip olmak isterdim. Enfes duruyor. Ne yaptığını da iyi biliyor.
Bir de ağzını şapırdatmadan yese :D

Kedim beni ısırdıgında kullanıyorum en azından 1 saat kafam rahat ediyor yaklaşması umurumda değil.

Vallahi ben kendi kedime karşı kullanmıyorum kolonyağını çünkü benim 2 kedim var biri konu açmama sebep olan diğeri ise siyah olan kedi siyah olan kedim beni ısırınca (bende onu ısırıyorum dermişim (şaka) ben de gidiyorum yanından uzaklaşıyorum zaten kısa süre sonra gelip kucağıma yatıyor konu açmama sebep olan kedim ise çok sinirlenince saldırıyor mesela kardeşim kedi ile çok uğraştı en son kedi onu kovalıyordu ama neyse işte ben bir şey yapmıyorum ama çok derin bir yara açmışsa alıyorum spreyi alıp bir kere sıkıyorum ki bir daha yapmasın diye.

Son düzenleme:
Kolanya ve alkollü ıslak mendil kokusunu da sevmezler.
Kedi de bir canlı. Ya gözüne gelse ve kör olsa? Bunu açıklayamaz bile! Uygulamayın bence. Bakın kedi bakmadım ama nasıl bir çile olduğunu anlıyorum. Su da sıkmayın. Kediniz ile daha fazla ilgilenin ve verecekseniz tavuk budun kalıntısını verin. Bence uzun bir süre engeller. Yiyebileceği ve sindirebileceği bazı gıdaları verin. Mamadan bir süre daha az verin. Dediğim gibi sindirebileceği şeyler.

Kedi de bir canlı. Ya gözüne gelse ve kör olsa? Bunu açıklayamaz bile! Uygulamayın bence. Bakın kedi bakmadım ama nasıl bir çile olduğunu anlıyorum. Su da sıkmayın. Kediniz ile daha fazla ilgilenin ve verecekseniz tavuk budun kalıntısını verin. Bence uzun bir süre engeller. Yiyebileceği ve sindirebileceği bazı gıdaları verin. Mamadan bir süre daha az verin. Dediğim gibi sindirebileceği şeyler.

Bunu ben demedim kardeşim kolonya ve alkollü bir şey ile kediyi bunları yememeye alıştırma fikrini ben yazmadım çünkü bunların kedi için çok zararlı olduğunu biliyorum ve ben yazmış gibi konuşma (yanlış anladıysam söyle ayrıca yanlış anladıysam özür dilerim) ve ben zamanında kedime listedeki şeylerin sadece birkaç tanesinden çok küçük verdim geri kalan çoğunu kendi imkanı ile yedi örneğin atlayarak, yemeği çalarak vb. zaten 4 yıldır vermiyoruz ekmek ve çilekli mama hariç çünkü ekmeği ailem veriyor çilekli mamayı da sana içirmiyor üstüne atlıyor anca kendini odaya kilitlersen kurtuluyorsun ama o zaman kapının önünde miyavlıyor.

Bu sırada bu normal mi bilmem ama kedim bu listedeki şeylerin çoğunluğunu 1-2 yaşındayken yedi kedim 2 ay sonra 5 yaşına girecek. Ben ne oluyor anlamadım. Asıl sıkıntı şu kedide hiç sağlık problemi çıkmadı belirtmiştim önceden zaten bir kuyruğu kırıldı başka da bir şey olmadı aşıları tam zaten bu kediyi anlamadım ben.

Vallahi ben kendi kedime karşı kullanmıyorum kolonyağını çünkü benim 2 kedim var biri konu açmama sebep olan diğeri ise siyah olan kedi siyah olan kedim beni ısırınca (bende onu ısırıyorum dermişim (şaka) ben de gidiyorum yanından uzaklaşıyorum zaten kısa süre sonra gelip kucağıma yatıyor konu açmama sebep olan kedim ise çok sinirlenince saldırıyor mesela kardeşim kedi ile çok uğraştı en son kedi onu kovalıyordu ama neyse işte ben bir şey yapmıyorum ama çok derin bir yara açmışsa alıyorum spreyi alıp bir kere sıkıyorum ki bir daha yapmasın diye.
Burada kolonyağını kullanıyorum derken gelirken yüzüne sıkmıyorum sadece önüne kolanyağı koyuyorum zaten kokusunu sevmediğinden gidiyor.

Sprey derken de içinde su olan sprey demek istedim.

Merhaba benim kedim var fakat bir sorunu var sorunu ise biz ne yersek onu yiyor.
Yediği şeylerin listesi:
Muzlu, çilekli, çikolatalı puding.
Muzlu, çilekli, çikolatalı dondurma.
Çilekli mama (insanlar için)
Fasulye.
Çikolatalı sütlü gevrek.
Balık kraker.
Pizza kraker.
Petibör bisküvi.
Çubuk kraker.
Çikolata (küçücük yedi).
Künefe (küçük bir parça aldı).
Ekmek.
Ve daha aklıma gelmeyen çok şey var. Ayrıca bir sorum var kedim neden bunları çok seviyor?
Ama gerçekten yardım edin kedim bir kaç tanesini bıraktı sevmiyor ama ekmek, çikolatalı sütlü gevrek, çilekli mama, dondurma ve puding hala yemeye çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı