Kedimi yurt dışına götürmek için neler yapılması gerek?

SolarisV

Decapat
Daha fazla  
Merhaba tekrar. Ben Pakistandayım ve 2 tane kedim var. Onları sahiplendik ve tahminen 7 ya da 8 aylıklar. Onları Türkiye'ye getireceğim ama ne yapılması lazım hiçbir bilgim yok. Hiç aşı yaptırmadık ve veterinere bile gitmedik. Ne yapılmalı hiç bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uluslararası pasaportları oluyor, bunun alınması için de dostunuzun çipli olması, dolayısıyla aşıları olması gerekiyor. Daha sonra PETVET diye bir sistem var oraya kaydediliyor.

Pasaport ve çip ücreti geçen yıl toplamda 800 küsür lira tutuyordu ancak 2023 itibariyle sadece pasaport ücreti 2400 lira.

Bu arada şunu da ekleyeyim pasaportların normal pasaport gibi geçerlilik süresi var.

Arkadaşın selamı var :)

ateş.jpg

Son düzenleme:
Uluslararası pasaportları oluyor, bunun alınması için de dostunuzun çipli olması, dolayısıyla aşıları olması gerekiyor. Daha sonra PETVET diye bir sistem var oraya kaydediliyor.

Pasaport ve çip ücreti geçen yıl toplamda 800 küsür lira tutuyordu ancak 2023 itibariyle sadece pasaport ücreti 2400 lira.

Bu arada şunu da ekleyeyim pasaportların normal pasaport gibi geçerlilik süresi var.

Arkadaşın selamı var :)

Eki Görüntüle 1695625
Şunun burnunu benim için bi' ısırsana 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı