Keenetic ExtraDSL Modem Testi

Sanırım Fiber kullanımı için gerekli olan model bu.
Modem değil de bir aparat varmış. 1211 modelini fiber internet için kullanılan onu bulamadım ben. Bu fiber internet için evet ama bunda da VDSL yok gibi. Çok şey mi istiyorum acaba anlamadım ki:D

Hocam bir şey sorabilir miyim? Evime internet ethernet kablosu ile geliyor WAN port bu cihazda yok gördüğüm üzre. Lan portlardan birini WAN olarak atayabiliyor muyuz? Ona göre modemi alacağımda.

Herkese merhaba,
2 Gündür araştırıyorum modemleri. TP-Link alacaktım VR300 ile VR400 modeline bakıyordum. Bugün sabah ASUS DSL-AC750 modeline baktım hoşuma gitti. Bu modeli alacaktım sonra baktım ki olumlu yorum olduğu gibi olumsuz yorumlar çok (çekim gücü ve kronik bağlantı sorunları vs) bu nedenle kararsız kaldım tabii. Bugün öğleden sonra keenetic diye bir markayı buldum. Kim yapar neyin nesidir hiç bilmiyorum. Olumlu yorum çok fazla var. Kafam çok karıştı. Burada yorumları görünce hemen yazayım dedim.
DSL için iki modele bakıyorum; keenetic omni DSL ve ekstra DSL. Şimdi malum Türkiye'deki internet kalitesi nedeniyle omni DSL modeli yeterli olur mu acaba? İki model arasındaki tek fark 5GHz bandının desteklenmesi diye anladım. Benim kullandığım internet 24Mbps hızındadır. Ancak ben ektra olarak router veya sinyal güçlendirici almak istemiyorum. Bu nedenle omni DSL yeterli olur mu olmaz mı onu tam bilemedim. Size de sormak istedim.
Teşekkürler.

Hocam selamlar,

Bende aynı modemleri almayı düşündüm, hatta en son Asus alacaktım. Sonra bende hiç duymadığım Keenetic markasını öğredim ve aldım. Ben ExtraDSL modelini adlım 5G olduğu için ve çok memnumum hala.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir şey sorabilir miyim? Evime internet ethernet kablosu ile geliyor WAN port bu cihazda yok gördüğüm üzre. Lan portlardan birini WAN olarak atayabiliyor muyuz? Ona göre modemi alacağımda.

Sahibi olan kimse de mi cevap vermeyecek arkadaşlar evimde Wi-Fi yok resmen lütfen bilgisi olan yazsın konu bile açtım tenezzül eden olmadı.

Merhaba;

Bende ASUS alayım diye araştırıken bu modemi buldum ve çok çok memnunum. Cihazın çok fazla özelliği var. Ben modemlerden çok fazla anlamam ama mesela şu an USB'den telefonumu bağladım ve 4G hattımın internetini otomatik tanıyım modemden normal kullanmaya başladım.

Cep telefonu için uygulaması var, FTP varmış ona uğraşıyorum şu anda. KeenDNS var mesela bana DNS adı oluşturdu her yerden modem içine erişebiliyorum bu sayede.

Mesela ağa bağlı cihazların internet download kısıtlaması veya zaman kısıtlaması yapılabilmesi çok iyi.

VPN bağlantıları vs var, bende yavaş yavaş cihazı çözmeye çalışıyorum oldukça detaylı.

Merhaba, ben de 3 gündür Extra DSL kullanıyorum. Asus DSL N16'dan geçiş yaptım. Önceki modemimde 5ghz bandı yoktu ve kablosuz çekim kalitesi oldukça düşüktü. Onun dışında Asus'un bu modemi de herhangi bir sorun yaratmıyordu. (Stabil bir internet sunuyor, firmware güncellemelerini 3-4 aylık periyotlarda alıyor.)

Keenetic'in web ve mobil yazılımları gerçekten harika. Asus'tan bu konuda çok daha kullanışlı buldum. Benim ihtiyaçlarımın cevabı zaten bu işlevsel yazılım özellikleriydi ve oldukça memnunum. Sadece cihaz şimdiye kadar kullandığım modemlerden biraz daha sıcak çalışıyor, uzun süreli kullanımda sorun çıkarmaz diye ummak istiyorum.

Yukarıda bahsettiğiniz modeme USB ile telefonu bağlayıp telefonun internetini kullanma özelliğini bilmiyordum, bunun için özel bir ayar yapmamıza gerek var mı? Bu özellik benim de işime yarar.

Bir çok özelliğini açtığınızda RAM kullanımı nasıl?
Online rekabetçi oyunlarda ping değerleriniz nasıl? (Minik de olsa bir dalgalanma var mı?)
Diğer modemlere göre fazla ısındığını okumuştum bu uzun kullanımda bir problem oluşturuyor mu? (1-2 gün açık tam kullanımdan sonra rekabetçi bir oyuna girdiğinizde ping saçmalıyor mu?)

Bir çok özelliğini açtığınızda RAM kullanımı nasıl?
Online rekabetçi oyunlarda ping değerleriniz nasıl? (Minik de olsa bir dalgalanma var mı?)
Diğer modemlere göre fazla ısındığını okumuştum bu uzun kullanımda bir problem oluşturuyor mu? (1-2 gün açık tam kullanımdan sonra rekabetçi bir oyuna girdiğinizde ping saçmalıyor mu?)

Bende özellikler falan kapalı AC point modunda ama ısınma problemi her modemde oluyor neredeyse. Bunda ısınması problem etmiyor. Modemi dik bir şekilde bir yere monte edince ısınma sorunu azalıyor bunu keşfettim.

Geri
Yukarı