Kemove K68 %60 modeli için klavyeyi satın almadan önce işinize yarayacak detaylı bir inceleme hazırladım. Bu yazıyı klavyeyi almak istiyorsanız kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Kutu Tasarımı(8.5/10):
Tabii ki klavyeyi etkileyen bir unsur değil fakat yine de dış görünüş ve güvenlik açısından değerlendirmeye alınabilecek bir unsur. Kutunun yanlarında klavye ile ilgili temel özellikler verilmiş, tasarımı gayet hoş. Kutu tamamen jelatinle kaplı geldi, üst tarafında bir boşluk var ve boşlukta klavyeyi koruyan bir plastik var. Ayrıca kutunun en sol ve sağında klavyeyi tutan kısımlar var. Kutu güvenlik ve tasarım anlamında gayet iyi.

Kutu İçindekiler(9/10):

Klavye.
Type A to Type C örgü kablo. (Kablolu mod için)
USB receiver. (KJablosuz mod için alıcı)
Switch çıkarmak için aparat.
Remover Key. (Keycaps sökmek için)

Keycaps(10/10):
Keycaps'lar low profile ve kalitesi çok iyi.

Switch(10/10):

Gateron G Pro yellow switch satın aldım. Sesi tok ve gayet güzel çok fazla sesli de değil, gece oyun oynarken başka odadaki insanları rahatsız etmeyecek seviye de diyebilirim.
switch.jpg

Işıklandırma(10/10):
Işıklandırma anlamında tuşların yanından vs. de gözüküyor. Işıklandırması çok güçlü ve fazla, güzel duruyor. Satın alacak kişiler için kombinasyonları da söyleyeceğim:
Fn+\| = Klavye renk modu değiştirme.
Fn+sağ shift = Renk değiştirme.
Fn+yön tuşları = Renk efektlerinin hızını, parlaklığını ayarlama.

Fn+caps lock = Klavye altındaki ışığın rengini, modunu değiştirme.
rgb.jpgrgb 2.jpg
Kablolu Performansı(10/10):
Kablosu örgü ve hiç bir sıkıntı yaşatmıyor, ilk aldığımda sadece a tuşunda her modda bir sıkıntı vardı keycapsi çıkarıp switch'e üflediğimde düzeldi. 1 haftadır bir sıkıntı yok. Kablolu performansı gayet iyi.

Kablosuz Performansı(10/10):
İlk aldığımdan beri hiç bir gecikme hissiyatı yaşamadım. Fn+G kombinasyonunu 3 saniye yaptıktan sonra G harfi yanıp sönmeye başlıyor. Yanıp sönerken receiver'ı takarsanız bağlanır. Tam puan diyebilirim.
Not: Receiver'ı öncesinde takmamanız gerekiyor, g harfi yanıp söndüğünde takmalısınız.

Bluetooth Performansı(7.5/10):
Kombinasyonu çok değişik, ilk aldığımda bulamamıştım. Fn+zxc kombinasyonu ile bluetooth açılıyor. Win, Mac, Android cihazlarda kullanılıyor. Android ve Windows cihazımda kullandım. Wireless ve Wired moda göre çok az da olsa gecikme hissedilebiliyor ama etki edecek kadar değil.

Batarya(10/10):
Klavyeyi aldığımdan beri aktif olarak kullanıyorum, ışıklandırmayı kapatırsanız daha uzun süre kullanım sağlıyorsunuz ki RGB'li hali bile çok fazla kullanım sağlıyor.

Malzeme(10/10):
Klavyeyi ilk elime aldığımda beklediğimden çok çok daha ağır bir şey ile karşılaştım. Tuşların kalitesi kaliteli bir plastik.

Yazılım(1/10)
Klavyenin en kötü özelliği bu ve kesinlikle yazılımının geliştirilmesi gerekiyor. Sadece kablolu moddayken kullanılabiliyor ve rakiplerine göre yazılımdaki özellikler kesinlikle yetersiz.
yazılım

Son düzenleme:
İşinize yarayacak detaylı bir inceleme hazırladım demişsin ama klavyeden bahsedilmiyor bile. Detay ise resimlerine baktığımız zaman karşımıza çıkan parçalar. Şöyle şöyle kalitesi iyi demek detaylı bir inceleme olmuyor.

Hani bir Switch ses testi yok, herhangi bir resimlendirme yok, ürün hakkındaki kötü veya iyi olan şeyler yok. Klavyeden çok kutu hakkında bilginin olması da işin komik kısmı.

Hani Google'a klavye incelemesi yazıp çıkan konulardan örnek alarak bir inceleme yazmak bu kadar zor olmamalı.

Eğer buna inceleme dersek diğer inceleme konularına hareket etmiş oluruz.

Görsel yok, klavyenin kendisiyle ilgili bir yorum yok, kutu ve kutu içeriği incelenmiş. Kutu incelenmiş incelenmesine de onun bile görseli yok. Bari kutu görseli koysaydın şu konuya be adam.

Yanlışlıkla gönderdim. Tekrardan düzenliyordum o sırada paylaşılmış.
😀

İşinize yarayacak detaylı bir inceleme hazırladım demişsin ama klavyeden bahsedilmiyor bile. Detay ise resimlerine baktığımız zaman karşımıza çıkan parçalar. Şöyle şöyle kalitesi iyi demek detaylı bir inceleme olmuyor.

Hani bir Switch ses testi yok, herhangi bir resimlendirme yok, ürün hakkındaki kötü veya iyi olan şeyler yok. Klavyeden çok kutu hakkında bilginin olması da işin komik kısmı.

Hani Google'a klavye incelemesi yazıp çıkan konulardan örnek alarak bir inceleme yazmak bu kadar zor olmamalı.

Hocam tekrar bakın.

Klavyeden çok kutusunu incelemişsiniz hocam bu nasıl iş anlamadım.

Yanlışlıkla basmıştım o sırada paylaşılmış düzenliyordum.

Son düzenleme:
Bu modeli almayı düşünüyorum da red Switch'le senin aldığın yellow arasında kaldım. Farkları nedir tam olarak?
Hocam yellow switch bu model için red switch'in tok hali diyebilirim. Oyun oynamayı düşünüyorsanız kesinlikle yellow switch alın. Oynamayacaksanız bile açık ara yellow switch diğer switch'lere göre önde diyebilirim.

Hocam bende sipariş ettim fakat aklımda bir soru kaldı. Tek renk olarak kullanabiliyor muyuz ve renk kısıtlaması var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı