Kendini geliştirmek mi yoksa derslere çalışmak mı?

Bence hiçbir zaman ders öncelikli değil Çünkü eğitim sistemi son derece gereksiz. Onun yerine kendini geliştirmek için vakit harcasa ve sınavlarıda kopya ile halletse daha verimli olur.
Eğitim sistemi yanlış işliyor dememiz daha mantıklı. Kopya çok yanlış bir şey. Verimli olmaz asla. Kendini boş vakitlerde geçirsin. Hem kopya benzeri etik olmayan davranışlar başkalarının haklarını ellerinden söke söke almaktır. Empati kur sadece ve doğruya gideceksin zaten dediklerimden sonra.

Eğitim sistemi yanlış işliyor dememiz daha mantıklı. Kopya çok yanlış bir şey. Verimli olmaz asla. Kendini boş vakitlerde geçirsin. Hem kopya benzeri etik olmayan davranışlar başkalarının haklarını ellerinden söke söke almaktır. Empati kur sadece ve doğruya gideceksin zaten dediklerimden sonra.

Dostum bak şöyle ifade edeyim. Ben üniversite grafik tasarım bölümü okuyorum ve ne kadar işimize yaramayacak şey varsa görüyoruz. Gereksizinde gereksizi.. Bu dersleri kopya çekmeden çalışarak geçmemi söylüyorsan kusura bakma yanlışsın.
Hak yeme meselesine gelince böyle aptal bir müfredatın derslerine çalışmak onların enayiliğidir.

Dostum bak şöyle ifade edeyim. Ben üniversite grafik tasarım bölümü okuyorum ve ne kadar işimize yaramayacak şey varsa görüyoruz. Gereksizinde gereksizi.. Bu dersleri kopya çekmeden çalışarak geçmemi söylüyorsan kusura bakma yanlışsın.
Hak yeme meselesine gelince böyle aptal bir müfredatın derslerine çalışmak onların enayiliğidir.
Aslında her türlü eğitim yanlış işliyor mantıksız işliyor yerine geliyor ikimizin düşüncesi. Bunu gören öğrenci yılmamalı ama bunları görmezden gelemeyiz gelmeyiz hakkımızı aramalıyız gerekli yerlerde ve her olayı eğitime atmamak lazım ama haklısın. Yani ben kopyaya karşıyım ama bilmiyorum, ortaokulda makam aracı arkasındaki konvoy gibi olurdu arkam. :D
Ben bu ülkede yaşadığım sürece adam olmak için genede o gereksiz şeyleri anlamalıyım ki adam olayım meslek sahibi olayım.

Kendini geliştirmekten kastını anlamadım. Vücut geliştirme falan mı yoksa yazılım gibi şeyler mi? Vücut geliştirmeyi kastediyorsan; geleceğini vücudun değil, ders çalışarak aldığın diploma belirliyor.

Aslında her türlü eğitim yanlış işliyor mantıksız işliyor yerine geliyor ikimizin düşüncesi. Bunu gören öğrenci yılmamalı ama bunları görmezden gelemeyiz gelmeyiz hakkımızı aramalıyız gerekli yerlerde ve her olayı eğitime atmamak lazım ama haklısın. Yani ben kopyaya karşıyım ama bilmiyorum, ortaokulda makam aracı arkasındaki konvoy gibi olurdu arkam. :D
Ben bu ülkede yaşadığım sürece adam olmak için genede o gereksiz şeyleri anlamalıyım ki adam olayım meslek sahibi olayım.

Dostum bana dersi veren üniversite hocası bile öğrenme gereği duymamış ki; kitaba bakmadan ders işleyemiyor. Adam olmak için veya meslek sahibi olmak için derslere değil kendini geliştirmeye odaklanmanı tavsiye ederim ☻☻☻😱

Dostum bana dersi veren üniversite hocası bile öğrenme gereği duymamış ki; kitaba bakmadan ders işleyemiyor. Adam olmak için veya meslek sahibi olmak için derslere değil kendini geliştirmeye odaklanmanı tavsiye ederim ☻☻☻😱
Eğer gelecek için konuşuyorsak genel olarak haklısın. Teknoloji gelişiyor ve kendini geliştiren daha iyi kazanıyor. Bu işin parasında olmasan bile kazandığın şeyler çok.

Zaten derslere çalışıyorsan kendini geliştiriyorsundur. Sınav için değil öğrenmek için çabala fizik, kimya, biyoloji, yabancı diller ve matematik insana çok şey katar.

Kendini geliştirmek. Diplomanın çok bir önemi yok. Ben makina mühendisiyim iş arıyorum. Bizim ülkemizde, akrabacılık çok olduğundan dolayı kurumsal firmalar dışında bir yerde akraban olmazsa iş bulamazsın.

Kurumsal firmalarda abartılacak kadar donanımlı şeyler istiyorlar.

Ayrıca ders çalışmak kendini geliştirmek demek değildir. Türkiye'deki eğitim ve sınav sisteminde bu böyle olamaz. Yani ders çalışan bir adam kendini geliştiriyor diyenlere inanma. Trakya Üniversitesi, Makina Mühendisliği 2015 yılı mezunuyum. GPA, yani diploma derece notum, 3.03. İş hayatında kimsenin önemsemediği bir şey. O yüzden diplomanın yanında bir sürü donanım gerekiyor. Başta ingilizce (advanced seviyesinde) olmak üzere, bölümünle ilgili bilgisayar programları, yan programları (SAP v.b.) bilmen ve CV'nde göstermen gerekiyor. Mülakatta da ayrı bir cebelleşme, yani sana ders sormuyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı