Çözüldü Kernel Power 41 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

midilli

Centipat
RAM
Kingston 8*2
SSD veya HDD modeli
Kingston 500Gb m2ssd
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Gigabayt H410M
İşlemci
İ5 10400F
Arkadaşlar bilgisayar kendini bir anda yeniden başlatıyor bu olay PC çok uzun zamandır açıksa oluyor. 2 gündür PC açıktı ve 10dk RDR 2 oynamam ile birlikte hemen kendini yeniden başlattı sonra tekrar girdim ve tekrar kendini yeniden başlattı. Yok mu bunun herhangi bir çözümü?

Çözüm
@midilli GPU surucunu DDU ile silip bir alt surumunu kurmayi dene GPU'dan da kaynakli olabiliyor bu.

Umarım hocam umarım.

Arkadaşlar güncelleme 2 haftadır olmuyor sanırım sorunu düzelttim fakat yine de emin olmak istiyorum. Eğer 2 hafta daha yapmaz ise nasıl çözümünü yazacağım en azından birkaç kişiye yardım ederim.

Ben sorunumu çözdüm bir daha yapmadı CMD'yi yönetici olarak çalıştırdım içine scf /scannow yazdım burada disk onarıldı gibi bir şey yazdı. Sonra PC'yi yeniden başlattım tekrar yönetici olarak çalıştırıp chkdsk /f /r yazdım yes or no niye bir soru sordu y tuşuna basıp PC'yi tekrar başlatın disklerin her biri test edilecek biraz uzun sürebiliyor 1 Kasıma kadar bir daha hiç yapmadı ise bence düzelmiştir umarım birkaç kişiye yardımcı olur.

Umarım hocam umarım.

Arkadaşlar güncelleme 2 haftadır olmuyor sanırım sorunu düzelttim fakat yine de emin olmak istiyorum. Eğer 2 hafta daha yapmaz ise nasıl çözümünü yazacağım en azından birkaç kişiye yardım ederim.

Ben sorunumu çözdüm bir daha yapmadı CMD'yi yönetici olarak çalıştırdım içine scf /scannow yazdım burada disk onarıldı gibi bir şey yazdı. Sonra PC'yi yeniden başlattım tekrar yönetici olarak çalıştırıp chkdsk /f /r yazdım yes or no niye bir soru sordu y tuşuna basıp PC'yi tekrar başlatın disklerin her biri test edilecek biraz uzun sürebiliyor 1 Kasıma kadar bir daha hiç yapmadı ise bence düzelmiştir umarım birkaç kişiye yardımcı olur.
sfc /scannow özür dilerim
Hocam 2 kere yapmıştım ve bir sorun olmamıştı şu an tekrar yaparsam herhangi bir sorun olmaz de mi?
Olabilir olmayabilir de, Power testi PSU'yu yuk altinda tutan bir sey. PSU'nun sinirina gelmisindir acarsin testi bozulur bozulmayabilir de.

Elinde baska eski de olsa PSU varsa onla dene zaten GTX 1650 cok guc ceken bir kart degil.

Şu an 15. Dakikada ve herhangi bir şey yok bir çıt sesi geldi ama umarım bir şey olmamıştır :D

Test sonu bu şekil birisi bakabir mi?

Tecnopath Üyeleri , dondurucu bir kış mevsiminde gecenin soğuğunda soruyu soran üye ye sordu:

-Cevap mı bekliyorsun Üye? Üye;

-Ben beklemeye alışığım dedi.

Tecnopath üyeleri ;
-Olsun biz sana cevap yazarız dedi gitti. Ancak bir süre sonra cevap yazmayı unuttu...

Ertesi gün üye bir yazı yazmıstı .mesajda şunlar yazıyordu :

"Üyeler ben beklemeye alışıktım , fakat sizin cevap vaadiniz beni çatlattı!

Dosya Ekleri

• Adsız.pnga.png
    Adsız.pnga.png
    187,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Yarim saattir sistem donmadan takilmadan calisiti ise normal gorunuyor.

Windows 10'dan Windows 11'e geçtim ondan olmuş olabilir mi? Ya da RDR 2'yi kaldiramamis olabilir mi?

Arkadaşlar sorunu birkaç yöntem deneyerek çözdüm ilk olarak en süphelendiğim ayarı kapattım mouse markam Razer Cortex diye bir FPS Boost programı indirmiş güç ayarlarından da bu Boost'u kendisi seçmiş ilk olarak bunu kapattım ve sorunu almadım ama ne olur ne olmaz BIOS'tan C stateyi kapatıp düzelenleri gördüm ve onu da kapattım şu anlık herhangi bir problem yok yine PC'yi 2 gün açık bırakacağım gelişme olursa yazarım.

Arkadaşlar güncelleme tam olarak bugün tekrar yaptı hem de art arda 3 kere öyle uzun zamandır yapmadı ama yine de rahatsız oluyorum şu an için güç kablosunu değiştirdim 3'lü prizi değiştirdim PSU'nun içini açıp baktım ama herhangi bir hata bulamadım bakalım böyle nasıl olacak.

Son düzenleme:
Elinde farkli bir PSU var ise onu takip denemen gerek teyit etmenin en kesin yolu bu.

Ama hocam her zaman olmuyor dediğim gibi onu nasıl takip edeceğim işte.

Arkadaşlar bugün tekrar yaptı ben artık ümidi kestim Power değiştirince yine aynı şey oldu eski Power'imi takıp şu an tekrar OCCT testlerimi yapıyorum galiba bir çözümü yok bunun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı