"Kernel Power 41" hatası

emrenacko

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Dominator 32 GB Ram
Ekran kartı
Asus Rog 3090
Anakart
Asus Rog Strix z690-e gaming wifi
İşlemci
Intel i9 14900K
Merhaba. Bugün yeni sıfır bir işlemci aldım. 12400 i5'ten 14900k i9'a geçtim. Ancak her şey normal çalışan sistemim işlemci değişikliğinden sonra Kernel Power 41 hatası vermeye başladı ve sistem kendini sürekli reset atıyor ve bu da bilgisayarı kullanmayı imkansızlaştırıyor. Bütün sistemimdeki driverlar ve BIOS güncel. Sorunu çözmek için birkaç yol denedim internetten ve Technopat forumundan ancak bir sonuç alamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Bende işlemci, RAM, anakart değişimi yaptıktan sonra bu hatayı almaya başlamıştım. İşlemci değişiminden sonra format attınız mı?

Bende işlemci, RAM, anakart değişimi yaptıktan sonra bu hatayı almaya başlamıştım. İşlemci değişiminden sonra format attınız mı?
Hayır. Daha önce ben de bu hatayı aldım ama işlemci arızalı olduğu için zaten değiştirmiştim. Power'ı da yeni değiştirdim. O da Asus Thor 850+

Selam kaç watt PSU.

Büyük ihtimalle PSU yetmediğinden reset atıyor dump dosyalarını atarsanız daha iyi olur.
Minidump klasörü mevcut değil windows içinde. Başka bir yerde oluyor mu ?

Hayır. Daha önce ben de aldım ama işlemci arızalı olduğu için zaten değiştirmiştim. Power'ı da yeni değiştirdim. O da Asus Thor 850+
Normalde işlemci, RAM, anakart gibi bileşenlerin değişimi sonrası temiz kurulum yapılması gerekiyor. Benim sorunum formattan sonra çözülmüştü.

Sistem süper inşallah mavi ekran sorunu düzelir.
Mavi ekran almıyorum. Elektrik hemen kesilip reset atıyor bilgisayar. Olay görüntüleyicisindeki hata şu şekilde görünüyor:

-System

-Provider
[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ Guid] {331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4}

EventID41

Version9

Level1

Task63

Opcode0

Keywords0x8000400000000002

-TimeCreated
[ SystemTime] 2024-02-14T20:40:57.2080044Z

EventRecordID15947

Correlation

-Execution
[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8

ChannelSystem

ComputerDESKTOP-ASD1ARR

-Security
[ UserID] S-1-5-18

-EventData

BugcheckCode0

BugcheckParameter10x0

BugcheckParameter20x0

BugcheckParameter30x0

BugcheckParameter40x0

SleepInProgress0

PowerButtonTimestamp0

BootAppStatus0

Checkpoint0

ConnectedStandbyInProgressfalse

SystemSleepTransitionsToOn0

CsEntryScenarioInstanceId0

BugcheckInfoFromEFIfalse

CheckpointStatus0

CsEntryScenarioInstanceIdV20

LongPowerButtonPressDetectedfalse

LidReliabilityfalse

InputSuppressionState0

PowerButtonSuppressionState0

LidState3

Temiz kurulum yaptım ancak sorunum hala devam ediyor. Çözümü bilen ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı