"KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" ve "DPC_WATCHDOG_VIOLATION" hataları

İşletim sistemi
Windows 11

Notally

Hectopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/19wluD6MM5lPaRG7SN-_5-U8VfMV6DUsR/view?usp=sharing
RAM
Kingston 3000mhz cl15 8x2 gb (2400mhz de kullanıyorum)
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000 500gb
Ekran kartı
Rx 5700 xt
Anakart
Asus Prime B450M-K
İşlemci
Ryzen 5 3500x
Bilgisayara dün format attıktan sonra 1 gün içerisinde 2 defa mavi ekran aldım. Format atmadan önce de attıktan sonra da arada mavi ekran hatası alıyorum ve bu sadece internette dolaşırken, müzik dinlerken, oyun indirirken oluyor. Oyun oynarken şu ana kadar hiç olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayara dün format attıktan sonra 1 gün içerisinde 2 defa mavi ekran aldım. Format atmadan önce de attıktan sonra da arada mavi ekran hatası alıyorum ve bu sadece internette dolaşırken, müzik dinlerken, oyun indirirken oluyor. Oyun oynarken şu ana kadar hiç olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam XMP kapalı şekilde daha önceden denemiştim ve hata almaya devam ediyordum bir kez daha XMP kapalı şekilde test edeceğim. XMP profili kapalı iken sorunlar devam ederse bir de tek slot RAM ile deneyeceğim. RAM'ler İtopya indiriminden alındı tek tek gelmişlerdi ama kontrol ettiğimde seri numaralarına kadar aynılar.

BIOS güncellemesini en kısa sürede yapmaya çalışacağım.

Son durum; Windows aracılığı ile arızalı RAM tespiti yapmaya çalıştım bir sorun çıkmadı. 2x8 şeklinde 16 GB RAM ile herhangi bir oyuna girdiğimde bir hata vermeden oyunlar birkaç dakika içerisinde kapanıyordu ve birçok mavi ekran hatası alıyordum. Sonrasında tek slot RAM ile test ettiğimde oyunu 3 saat kadar açık tuttum bir sorunla karşılaşmadım ve şimdilik bir mavi ekran hatası da almadım. Muhtemelen sorun RAM'lerden kaynaklanıyormuş.

Sırasıyla anakart üzerindeki RAM slotlarını ve RAM'leri test ettim ikisi de sorunsuz fakat aynı anda kullandığım zaman mavi ekran ve oyunların hata vermeden kapanmasına neden oluyorlar.

Geri
Yukarı