Keşke Türkçe dublajlı olsa dediğiniz oyunlar neler?

Uyarı: Bu alt yazı vs dublaj karşılaştırılması değildir.
O yüzden dublaj pişmanlıktır gibi saçma sapan yorumlarda bulunmayın.

Keşke Türkçe dublajlı olsa dediğim oyunlar:
Skyrim.
Fallout New Vegas.
Bully.
GTA 3
GTA Vice City.
GTA San Andreas.
GTA 4
Teltale Games The Walking Dead.
Mass Effect.
Mass Effect 2
Mass Effect 3
Dragon age Origins.
Dragon age 2
Call of Duty 4 Modern Warfare.
Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty Modern Warfare 3
Mount and Blade Bannerlord.
The Witcher.
Dying Light.
Dying Light following.
Assassin's Creed revolations.
God of war

Türkçe Dublajlı oyun var mı hiç?

Uyarı: Bu alt yazı vs dublaj karşılaştırılması değildir.
O yüzden dublaj pişmanlıktır gibi saçma sapan yorumlarda bulunmayın.

Keşke Türkçe dublajlı olsa dediğim oyunlar:
Skyrim.
Fallout New Vegas.
Bully.
GTA 3
GTA Vice City.
GTA San Andreas.
GTA 4
Teltale Games The Walking Dead.
Mass Effect.
Mass Effect 2
Mass Effect 3
Dragon age Origins.
Dragon age 2
Call of Duty 4 Modern Warfare.
Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty Modern Warfare 3
Mount and Blade Bannerlord.
The Witcher.
Dying Light.
Dying Light following.
Assassin's Creed revolations.

Aslında Türkiye'den bir prodiksoyun dublaj şirketi neden ünlü oyun firmaları ile anlaşıp onların bünyesine girmiyorlar. Yani mesela bir prodiksiyon dublaj şirketi neden atıyorum ki Red Dead Redemption 2'ye Türkçe dublaj yapmak için Rockstar ile anlaşmıyor. Buna anlam veremedim. Çünkü bence bizim prodiksiyon dublaj şirketleri isteseler mükemmel dublajlar yapabilirler ben bundan eminim. Ya da belki de anlaşmak istiyorlar ama Rockstar gibi firmalar kabul etmiyor. Sebebini anlayamıyorum. Milyon dolarlara milyar dolarlara dolara oyun yapıyorlar aradan şöyle bir 100 bin dolar hadi bilemedin 50 bin dolar bütçe ayırsalar Türkçe dublaj için çok mu Allah aşkına karşılığını alamasalar bile 100 bin dolar 50 bin dolar gibi bütçelerin Rockstar gibi büyük firmaları sıkıntıya sokacağını düşünmüyorum. Zaten Türkçe dublajlı oyun çıkarsalar normalde 50 bin sattıysa Türkiye'de 100 bin satar 75 bin satar. Hem kâr ederler hem de Türk oyuncu kitlelerini daha çok ellerinde tutarlar. Gerçi Steam dolara geçtikten sonra Türk oyuncu kitlesi diye bir şey kaldı mı? Emin değilim ama ben hala alabildiğim maddi gücümün yettiği oyunları parasıyla ya Epic'den ya Steam'den alıyorum. Alamadıklarımı da korsan indiriyorum biraz oynuyorum bakıyorum ki beğendim para biriktirip Steam'den alıp tekrar devam ediyorum. Ayrıca hiç demeyin ki dublaj yapmak büyük iş falan filan bunları biliyorum ama istendikden sonra yapılamayacak kadar bütçe gerektiren işler değiller. En azından ben öyle düşünüyorum.

Türkçe dublajlı oyun var mı hiç?

Last of Us serisi ve Uncharted serisi var. Belki başka oyunlarda vardır bilmiyorum ama Rockstar gibi büyük şirketlerin Red Dead Redemption'ya da GTA gibi oyunlarda yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı