Kick boks mu karete mi?

Fatphobic_23

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 3 yıllık kareteciyim. Kahverengi 1 kuşağım bir sonraki kuşak siyah 1. dan. Birkaç turnuvaya katıldım bazılarında başarılı oldum bazılarında olamadım ama artık İstanbul'da ya da Türkiye'de derece yapamayacağımı biliyorum. Bacaklarımı çok iyi kullanıyorum, 3 aydır da fitnessa gidiyorum. Ama artık karatedo çok hafif gelmeye başladı turnuvaları bile sadece hız ve zıplamadan oluşuyor sıkıldım. Daha sert ve sokakta kendimi daha iyi savunacak bir şey istiyorum. Bu yüzden kickboksu düşündüm ama bunca emeğimin de boşa gitmesine üzülüyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Boy: 174
Kilo: 63
Yağ Oranı: %14.5

Emeğin boşa gitmez hocam. Öğrendikleriniz sizin hayatınızda yer edinir. Böyle düşünmeyin. Profesyonelleşmek ise amacınız ve karete de beceriniz var ise devam edin. Fakat bunca zaman karete yaptım boks yapmak istiyorum derseniz de neden olmasın.

Ayrıca sokakta kavga edersem mantığı ile gitmek pek mantıklı olmaz. Sokak ring değil hocam.

Emeğin boşa gitmez hocam. Öğrendikleriniz sizin hayatınızda yer edinir. Böyle düşünmeyin. Profesyonelleşmek ise amacınız ve karete de beceriniz var ise devam edin. Fakat bunca zaman karete yaptım boks yapmak istiyorum derseniz de neden olmasın.
Çok haklısınız ancak üzülüyor insan, sen gel onca sene çalış siyah kuşağa kadar gel sürekli turnuvalara çık, sonra derece yapamayacağını bir işe yaramadığını öğren hemen bırak. Kickboksa gitmek istiyorum ama yine de koyuyor işte.

Karatede sokakta kendini pek savunamazsın. Önerim kick boks olur, kick boks dışında muay thai güzel bir dövüş dalıdır. Dizler, dirsekler, yumruk, tekmeler vs. kullanılır.

Çok haklısınız ancak üzülüyor insan, sen gel onca sene çalış siyah kuşağa kadar gel sürekli turnuvalara çık, sonra derece yapamayacağını bir işe yaramadığını öğren hemen bırak. Kickboksa gitmek istiyorum ama yine de koyuyor işte.
İşe yaramadığını neden düşünüyorsun ki? Başarı kazanmışsın. Vücudun antrenman görmüş ve sporda sadece vücut değil mental anlamda da çok değişirsiniz. Çok yalnış bir bakış açısı ile bakıyorsunuz. Arkadaşın dediği gibi Muay Thai var ona da bakabilirsiniz ama Boks istiyorsanız neden onu yapmayasınız ki? Çok da üzülüyorsanız kareteden devam edin.

İşe yaramaktan kastınız sokakta dayak yemekse ikisinin de aynı derece işe yaradığını düşünüyorum. Sokak bir ring değil dediğim gibi. Sokakta uçan tekme atamazsınız ama sokakta tam anlamıyla boks da yapamazsınız.

Ben show yapacağım diyorsan karete. Kendimi adamakıllı savunabileyim diyorsan, sokakta rahat gezeyim diyorsan kickboks, Muay Thai.

İşe yaramadığını neden düşünüyorsun ki? Başarı kazanmışsın. Vücudun antrenman görmüş ve sporda sadece vücut değil mental anlamda da çok değişirsiniz. Çok yanlış bir bakış açısı ile bakıyorsunuz. Arkadaşın dediği gibi Muay Thai var ona da bakabilirsiniz ama boks istiyorsanız neden onu yapmayasınız ki? Çok da üzülüyorsanız kareteden devam edin.

İşe yaramaktan kastınız sokakta dayak yemekse ikisinin de aynı derece işe yaradığını düşünüyorum. Sokak bir ring değil dediğim gibi. Sokakta uçan tekme atamazsınız ama sokakta tam anlamıyla boks da yapamazsınız.

Sokakta tekme atmak büyük risktir en iyi yumruk ama 5-6 yumruktan sonra o yumruklar toparlanamaz daha savrulur gider adrenalinden dolayı.

İşe yaramadığını neden düşünüyorsun ki? Başarı kazanmışsın. Vücudun antrenman görmüş ve sporda sadece vücut değil mental anlamda da çok değişirsiniz. Çok yalnış bir bakış açısı ile bakıyorsunuz. Arkadaşın dediği gibi Muay Thai var ona da bakabilirsiniz ama Boks istiyorsanız neden onu yapmayasınız ki? Çok da üzülüyorsanız kareteden devam edin.

Yani işe yaramıyor derken artık derece ve turnuvalarda çok başarılı değilim, eskisi kadar karate için azimli değilim. Her yaptığım sert hamle faul oluyor ve zıplama sporuna döndü artık. Muhtemelen kickboksa başlicam haftaya.

Yani işe yaramıyor derken artık derece ve turnuvalarda çok başarılı değilim, eskisi kadar karate için azimli değilim. Her yaptığım sert hamle faul oluyor ve zıplama sporuna döndü artık. Muhtemelen kickboksa başlayacağım haftaya.

En iyisi kickboks 7-8 senedir yaparım ama adamakıllı kendimi vererek 2-3 sene yaptım tavsiye ederim teknik otursun gerisi önemli değil yaparsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı