Kick hesabımdaki 2FA erişimimi kaybetmem sonrasında çözüme ulaşma süreci

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Artık bildiğiniz üzere çoğu sitede veya uygulamada 2FA uygulamasını açmak hesabınızı korumanız için en büyük adımlardan biri. Bende bunu Kick hesabımda açmıştım ancak telefonumu sıfırlayınca kodlara erişimimi kaybettim ancak Kick'de giriş yaparken erişimimi kaybettiğime dair bir buton göremedim bunu çözmek için mail yollamak durumunda kaldım. (İletişimi İngilizce olarak kurma sebebim daha hızlı yanıt almaktı bir de Türkçe destek verip vermediklerini bilmiyorum.)

Onlara direkt olarak General Support'a ait mail adresi ile sorunumu açıklayan bir mail gönderdim, gönderdiğim saat 20.18'di, gönderdiğim maili de sizinle paylaşıyorum.
1716312676930.png

1716312775882.png

Ardından 1 dakika içerisinde bana cevap verdiler ki açıkçası buna çok şaşırdım. Gelen mailde iki adımlı doğrulamayı kaldırabileceklerini bunun için onay verip vermediğimi sordular:
1716313362316.png

Ben de çok bekletmeden cevap verdim:
1716313370548.png

Ve yine 1 dakika geçmeden hesabımdan 2FA kaldırıldığı hatta tekrardan 2FA etkinleştirmemi tavsiye ettikleri bir mail geldi:
1716313378648.png

Bu adımları ve sohbeti paylaşmamdaki sebep aynı sorunu yaşayan olursa çözüme kolayca ulaşsın diyeydi. Bir de açıkçası bu kadar sağlam ve hızlı bir destek hizmeti sunmaları çok hoşuma gitti, çünkü bu zamanlarda nereye mail atarsanız atın ya 1 ya da 2 günde anca cevap veriliyor. Tabii ki bu 2FA erişimini kaybetme sorununu yaşayan birçok kullanıcı olduğunu varsayarsak ilerleyen dönemde Kick kitlesi büyüdüğü zaman mail yoğunluğu yaşayacaklarını da unutmamak gerek, tabii sorunum çözüldükten hemen sonra sorunumu çözen kişiye bununla alakalı bir öneri de de bulundum, yazdığım öneride 2FA erişimini kaybeden kullanıcılar için "2FA erişimim yok" tarzında bir buton eklemelerini tavsiye ettim. Tabii ki 1 dakika geçmeden bu öneriyi ilgili ekiplere ileteceklerini ve dikkate alacaklarını belirten bir mail daha geldi.
1716313388236.png

Aynı sorunu yaşayanlar olursa umarım bu konu onlara yardımcı olabilir.

Ben bu kadar hızlı çözüme ulaşacağımı bile düşünmemiştim açıkçası şaşırttılar :D
İroni yapmıştım. Bu kadar kolay çözülmesi size iyi bir şey gibi geliyor olabilir ama e-posta hesabınızı birisi ele geçirdiğinde Kick'e aynı e-postayı atarak 2FA'yı kaldırtabileceği anlamına geliyor bu. Herhangi bir doğrulama istememişler.

Yeni konular

Geri
Yukarı