Kickbox için dişlik takılmalı mı?

Xesn

Femtopat
Daha fazla  
A-set-of-dental-models-showing-the-FDI-tooth-notation-system-as-used-for-the-image-of.jpg

Merhaba sorunumu yukarıdaki görseli kullanarak anlatacağım. Kickboxa başladım ancak dişlerim ile ilgili sorunum var. 26 ve 16 numaralı dişlerim tamamen dolgu. Alttaki dişimin 1'i çekildiği için 16 ve 17 numaralı dişerim kaymasın diye alt kısımdan bir tel ile yapıştırıldı. Yapıştırıcı 16 numaralı dişin üstünde fakat söküldü ve tamamen ayrıldı ama hala orada duruyor ve sallanıyor.

Ağzımın sol tarafını yaklaşık 2 yıldır kullanmıyorum ve kullanamam çünkü parça çok hassas, en küçük temasta oynuyor ve dişlik takarsam sökülür. Ayrıca 27, 28 - 17,18 numaralı dişlerim birleşik ve dolgu, 26 numaralı diş ise pek sağlam değil ama yumrukla da kırılmaz gibi. Anlayacağınız durum kötü ama sadece ne yapmalıyım bilmiyorum, sizce dişlik kullanmazsam daha kötü olur mu, ya da doktora gidip o parçayı aldırayım mı? (bu arada hocaya sordum sıkıntı olmaz dedi ama salladı gibi)

Son düzenleyen: Moderatör:
ben senin yerinde olsam sparring dışında takmam ayrıca sparring te arkadaşımı uyarırım gerekirse daha yavaş vurması için neticesinde insanın kendi sağlığı herşeyden önemli

Geri
Yukarı