Kilo vermeden yağ yakılır mı?

Eyomen

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 180 boyundayım ve 68 kiloyum. Yağ oranım biraz fazla. Fitness ile uğraşıyorum fakat kaslarımın daha parçalı estetik görünmesini istiyorum bunun için de yağ oranını düşürmem gerek. 60 kiloya düşüp zargana olmak da istemiyorum ne yapmam lazım, kilo vermeden yağ yakmak mümkün mü ya da ben yağ mı yakmalıyım yoksa bulka mı girmeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yağ kaybederken yanında kas da kaybedersiniz yani önce zargana olup sonra kas çalışmanız daha iyi olacaktır. Bunu kötü bir binayı yıkıp yerine iyi bir bina dikmeye benzetebilirsiniz.

Merhaba, 180 boyundayım ve 68 kiloyum. Yağ oranım biraz fazla. Fitness ile uğraşıyorum fakat kaslarımın daha parçalı estetik görünmesini istiyorum bunun için de yağ oranını düşürmem gerek. 60 kiloya düşüp zargana olmak da istemiyorum ne yapmam lazım, kilo vermeden yağ yakmak mümkün mü ya da ben yağ mı yakmalıyım yoksa bulka mı girmeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Yağ oranın kaç ?

Peki bulka girsem şöyle 80 kilolara kadar ulaşıp ondan sonra def girsem olur mu?
Hocam öyle bir matematik sundunuz ki,yemin ederim cevap bulamadım :D Sizin o kilolar da yağ oranınızın yüksek olma sebebi (Ki kaç onu da bilmiyorum) Luposakşın olmasın? Bu boya,bu kiloya nasıl yağ oranı yüksek olabilir ? Öyle anlattığınız gibiyse,ciddi yüksek mi anlamadım ki. Genetik bir problem olmasın o. 68 kilo birinin yağ oranı %30 olamayacağına göre.

Hocam öyle bir matematik sundunuz ki, yemin ederim cevap bulamadım :D sizin o kilolar da yağ oranınızın yüksek olma sebebi (ki kaç onu da bilmiyorum) luposakşın olmasın? Bu boya, bu kiloya nasıl yağ oranı yüksek olabilir? Öyle anlattığınız gibiyse, ciddi yüksek mi anlamadım ki. Genetik bir problem olmasın o. 68 kilo birinin yağ oranı %30 olamayacağına göre.

Ya abartılacak kadar bir yağ oranım yok sadece göbek var. Kas kütlem az büyük ihtimal. Ne yapmalıyım, bulka gireyim mi?

Kas kütlesi ve gücü arttırmak için fazladan enerjiye ihtiyaç vardır. Biz bu enerjiye kalori diyoruz. Fazladan kalori de dolaylı yoldan yağ miktarının artışına neden olur.

Aksi bir durumda yapabileceğiniz en iyi şey kas kütlesi veya güç kazanmak yerine, mevcut kütle ve gücü korumak veya kaybını en aza indirecek şekilde çalışmaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı