Kilo vermem durdu

ozgurr12

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle zamanında 500-600 kalorilik şok diyetler yaparak 6-7 kilo vermiştim kısa süre içerisinde ve bu benim o an için çok hoşuma gitmişti. 115 kg civarına kadar düşmüştüm daha sonra ara vermeden popüler olan bu su diyetine ben de girmiştim. Bununla beraber de 10 gün gibi bir sürede 7 kg verdim. 108'e kadar düştüm ancak şöyle bir sorun vardı 1 hafta daha uzatmıştım artık kilo veremiyordum. 108'de kilitlendim daha altına asla inmiyordu 0 kalori almama rağmen. Daha sonra bunun yanlış olduğunu düşünüp spor salonu ve kendim için yazılmış 2000-2100 kalorilik bol protein ve düşük karblı diyete girdim ve yaklaşık 20-25 gündür de tartıda 1 gram dahi azalma görmüyorum. Üstelik diyete ek günlük 1-2 saat kardiyo yapıyorum evde bisiklet ile. 10 günde bir cheat meal da yapmama rağmen azalma yok. Bir kaç hocayla görüştüğümde metabolizmamın kendini korumaya aldığını ve ne yapacaklarını bilmediklerini söylediler. Hatta 1-2 saat kardiyo duyunca da şaşırdılar taş olsan çatlaman lazım vs. gibi. Varsa aranızda ne yapacağım konusunda bana yol gösterecek çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vücut haklı olarak kendini korumaya almış siz bir anda kilo vermek istediğiniz için. Kilo almayacak düzeyde beslenin spor yapın biraz metabolizma toparlansın sonra diyet temposunu yavaştan arttırırsınız.

Şok diyetler uzun süreçte işlevsiz kalır çünkü sürdürelebilir degildir. Günlük alman gereken kaloriden 500 kalori eksigini alırsan hızlıca kilo vermeye başlarsın.

Geri
Yukarı