Kilolu birisi kickboks yapabilir mi?

Daha fazla  
Merhaba, ben şu anda 182 boyunda, 16 yaşında ve 95 kilolu birisiyim.
Biraz kiloluyum açıkçası.
Kickboksa gidince kilo vereceğim kesin ama onlar beni bu kilo ile kabul ederler mi?
Yani kilom olduğu halde kickboks yapabilir miyim?

Kickboksa gidince kilo vereceğim kesin ama onlar beni bu kilo ile kabul ederler mi?

Yani hocam kickboks sporu kolay bir spor dalı değil.Yerinizde olsam 82 kilo civarlarına düşüp öyle şansımı denerdim çünkü nefes almakta zorlanabilirsiniz ağır antrenmanlarda.

Hocam kondisyonunu bilmiyorum ama endişeli olma git dene keyfine bak olmazsa da dunyanın sonu değil.

Yağ oranın çok yüksekse antrenmanlar çok zorlu geçer muhtemelen. 2 şınav bile çekemiyorsan vs. Saatlerce kondisyon çalıştırabiliyorlar. Kondisyonun şart olduğu bir spor dalı zaten. Ama herkes sıfırdan başlayacağı için aşırı zorlamazlar diye düşünüyorum en azından ilk aylar. Arkadaşın dediği gibi git bi tecrübe et yürüyo mu yürümüyo mu bakarsın. Yüklü bir kayıt parası vermiyorsan tabii. Denemeden bilemezsin.

Kimse seni yapmak istedigin spor icin engelleyemez.
Ama doğal bir olay şu; herkes aynı performans ve başarıyı göstermez.

O tür bir spor a direk baslamadan önce denildiği gibi spor salonunda kondisyon ile başlayıp nefes düzeni, yorgunluk seviyeni arttırmak ile başlaman daha sonra ağırlık ile devam etmen uygun olur.
Bahsettiğin spor ama daha çok dövüş sporu. Yapma - yapamazsın demek hata.

Başlangıcı değiştir ve kilo vermek için orası uygun yer değil.

Kiloluyken kick boksa başlayıp kilo veren tanıdıklarım var ancak fiziğinin de önemi var. Fiziksel hareketlerini etkileyecek bir kilon varsa belki kabul etmeme gibi durumlar olabilir ancak 182 boy 95 kilo aşırı bir kilo değil gibi, yani sporu yapabilecek bir kiloda olmalısın.

Yağ oranın çok yüksekse antrenmanlar çok zorlu geçer muhtemelen. 2 şınav bile çekemiyorsan vs. Saatlerce kondisyon çalıştırabiliyorlar. Kondisyonun şart olduğu bir spor dalı zaten. Ama herkes sıfırdan başlayacağı için aşırı zorlamazlar diye düşünüyorum en azından ilk aylar. Arkadaşın dediği gibi git bi tecrübe et yürüyo mu yürümüyo mu bakarsın. Yüklü bir kayıt parası vermiyorsan tabii. Denemeden bilemezsin.
3 şınav çekebiliyorum,dediğiniz gibi bende kayıt olup İşler yürüyor mu yürümüyor mu bakmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı