Kimse beni dinlemiyor

Aileme kızdığım zaman kötü hissediyorum ya da kavga ettiğim zaman. Bu yaz güzel geçsin diye sinirli olmamaya çalışıyorum. Ama nedense mutlu olmaya çalışırken yine sinirleniyorum ve içime atıyorum. Ne zaman güzel geçsin diye ailemle konuşmaya başlasam sinir oluyorlar. Ben de gene sinir olup ağlamak istiyorum ama gene içime atıyorum 😭. Zaten yılda belki 1 kere ağlıyorum o da içine attıklarım yüzünden. Anlatacak düzgün insan yok. Anlatsam da takmıyorlar zaten. Size içimi döktüm kusura bakmayın. Peki size de oluyor mu ve tavsiyeniz var mı?

Aileme kızdığım zaman kötü hissediyorum ya da kavga ettiğim zaman. Bu yaz güzel geçsin diye sinirli olmamaya çalışıyorum. Ama nedense mutlu olmaya çalışırken yine sinirleniyorum ve içime atıyorum. Ne zaman güzel geçsin diye ailemle konuşmaya başlasam sinir oluyorlar. Ben de gene sinir olup ağlamak istiyorum ama gene içime atıyorum 😭. Zaten yılda belki 1 kere ağlıyorum o da içine attıklarım yüzünden. Anlatacak düzgün insan yok. Anlatsam da takmıyorlar zaten. Size içimi döktüm kusura bakmayın. Peki size de oluyor mu ve tavsiyeniz var mı?
Yaş kaçtı?

Maks 12'dir.
Git bu konuları ailenle konuş. Kimse sana burada yardımcı olamaz. Aile yaşantını vs. gram bilmeden kimse hakkında kesin yargıya varamaz.

Maksimum 12'dir.

Git bu konuları ailenle konuş. Kimse sana burada yardımcı olamaz. Aile yaşantını vs. gram bilmeden kimse hakkında kesin yargıya varamaz.

Hocam, biraz sert çıkışmışsınız ama haklısınız. Sonuçta ne yaşadığını bilmiyoruz senin, seninle 3-4 yıldır arkadaş değiliz veya aileni tanımıyoruz, nasıl bir yaşantın olduğunda bilmiyoruz. Neden durduk yere sinirlenir ki bir insan mesela? Sonrada içine atar. Nasıl bir tavsiyede veya yardımda bulunmamızı bekliyorsunuz anlattıklarınız dahilinde? Çözemedim vallaha muhabbeti ben.

Bu kadarcık bilgi ile yardımcı olmamız pek mümkün değil, sorunun sende olabileceğini düşünmeni önerebilirim sadece. Kendini iyi hissettirecekse kendimden bir örnek vereyim. Aslında istesem de ağlayamıyorum artık, küçükken çok ağlarmışım, şimdi bir yakınım vefat etse az da olsa üzülmeyecekmişim gibi geliyor. Umarım zamanı geldiğinde duygularımı ifade edebilirim. Her şeyi içime attığımdan dolayı da olabilir. Sen içine atma, rahatsız olduğun bir konuyu çevren umursayana kadar dile getir, gerçekten rahatsızlık veren bir durum olduğunu anlamalarını sağla. Belki de sana takılıyorlardır. Dediğim gibi, hakkında bir şey bilmediğimiz için ve bilemeyeceğimiz için yardımcı olamaz sana kimse sadece tahmin eder ve öneride bulunuruz ama biz de bir yere kadar. Bu forumda bu konular günde en az 2 3 kere açılıyor. Kız arkadaş edin ya da çevreni daralt ve bir iki dostun olsun. Onlar ile dertleşirsen daha verimli olur senin için.

Dostum büyük ihtimal ergensin. Bence çok büyütüyorsun bu olayları, git bir anne-babanla konuş. En kötüsü bir psikologdan destek iste. Ama bence dediğim gibi çok büyütüyorsun, sırf ağlamak için yer arıyorsun klasik ergen psikolojisi.

Dostum büyük ihtimal ergensin. Bence çok büyütüyorsun bu olayları, git bir anne-babanla konuş. En kötüsü bir psikologdan destek iste. Ama bence dediğim gibi çok büyütüyorsun, sırf ağlamak için yer arıyorsun klasik ergen psikolojisi.

Ergenim evet. Zaten bu her zaman olan bir şey değil ve bu aralar hiç olmadı. Zaten artık oldu mu da konuşmuyorum bir şey sorarsa da cevap verip susuyorum. Zaten sonraki gün geçiyor artık. Cevaplarınız için teşekkürler. Ben bazen o anlık duygu ile konu açıyorum bunda olduğu gibi ama sonra geçiyor. Neyse yine de teşekkürler. Tekrar kötü hissettiğimde bunları okurum :D

Ergenim evet. Zaten bu her zaman olan bir şey değil ve bu aralar hiç olmadı. Zaten artık oldu mu da konuşmuyorum bir şey sorarsa da cevap verip susuyorum. Zaten sonraki gün geçiyor artık. Cevaplarınız için teşekkürler. Ben bazen o anlık duygu ile konu açıyorum bunda olduğu gibi ama sonra geçiyor. Neyse yine de teşekkürler. Tekrar kötü hissettiğimde bunları okurum :D

Konu açmanız sorun değil sonuçta burası bir forum birbirimize yardımcı olmak için buradayız. Ama dediğim gibi sürekli böyle hissediyorsanız önce ailenizle konuşun.

Yeni konular

Geri
Yukarı