İnceleme Kingston KC3000 Tulpar T7 20.4 montaj sonrası hız testi

Bugün Tebilon sitesinden aldığım Kingston KC3000 2TB M.2 SSD'yi Monster Tulpar T7 20.4 laptopuma taktım ve deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

Stres testi yaptığımda 69 dereceleri gördüm hızı gayet yüksek ve stabildi. Yüksek boyutlu dosyaları aktarırken ısındığı yerlerde Turbo fanı açtığınızda SSD de soğuyor bilginiz olsun.

Genel olarak çok ısınmıyor 45 50 derecelerde geziyor ve performansdan ödün vermiyor.
Samsung yerine iyi ki bunu tercih etmişim diyorum, hem okuma yazma oranları eşit hem de daha yüksek boyutlarda dosya okuma yazma garantisine sahip.

Laptop da bir yuva PCI4 diğeri PCi3 bu yüzden fana yakın olan SSD yuvasına takmanız lazım bu hızlara çıkmaz istiyorsanız.

İncelemenizi fotoğraflar ile daha da zenginleştirebilirsiniz. Bazı kişiler için anlaması daha kolay olur.

İncelemenizi fotoğraflar ile daha da zenginleştirebilirsiniz. Bazı kişiler için anlaması daha kolay olur.

Fotoğraf yüklemiştim de yanlış fotoğraf attığım için ricada bulundum hepsi silinmiş tekrar yüklüyorum teşekkürler.

Bugün Tebilon sitesinden aldığım Kingston KC3000 2TB M.2 SSD'yi Monster Tulpar T7 20.4 laptopuma taktım ve deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

Stres testi yaptığımda 69 dereceleri gördüm hızı gayet yüksek ve stabildi. Yüksek boyutlu dosyaları aktarırken ısındığı yerlerde Turbo fanı açtığınızda SSD de soğuyor bilginiz olsun.

Genel olarak çok ısınmıyor 45 50 derecelerde geziyor ve performansdan ödün vermiyor.
Samsung yerine iyi ki bunu tercih etmişim diyorum, hem okuma yazma oranları eşit hem de daha yüksek boyutlarda dosya okuma yazma garantisine sahip.

Laptop da bir yuva PCI4 diğeri PCi3 bu yüzden fana yakın olan SSD yuvasına takmanız lazım bu hızlara çıkmaz istiyorsanız.
IMG_20221126_141128.jpg
IMG_20221126_141117.jpg

Fotoğraf yüklemiştim de yanlış fotoğraf attığım için ricada bulundum hepsi silinmiş tekrar yüklüyorum teşekkürler.

IMG_20221126_141128.jpg
IMG_20221126_141117.jpg

Laptop üzerinde gelen good SSD ile oyunlarda FPS yüksek olsa dahi takılmalar oluyordu, Kingston'un 2 GB önbelleği sayesinde takılmalar sıfıra indi diyebilirim.

Oyunlarda bekleme ekranları da artık çok hızlı geçiyor ben eski diskini klonlayarak geçirdim eski ssdiyi yedek olarak tutuyorum.

RDR 2'yi indirip test ettim FPS değişmeyecek olsa da performansını ve takılmaların kalktığını görmek isteyenler için bu videoyu da paylaşmak istedim çünkü her oyunda bu takılmalardan şikeyetçiydim, SSD yüzünden oluyormuş onu anladım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı