Kingston V300 Raid 0 SSD firmware güncellemesi

emrah bozkurt

Kilopat
Daha fazla  
Mevcut masaüstümde 2x 240gb kingston v300 SSD'yi raid0 modunda kullanıyorum. Boot ekranında raid ekranı yüzünden biraz gecikme oluyor fakat geri kalan tüm aktarım ve yükleme işlemlerinde memnunum.

Sıkıntı şu; SSD disklerimin firmware güncellemesini yapamıyorum. Çünkü kingstonun yayımladığı SSD Toolbox v.2.0 ve en yeni versiyonu RAID modundaki diskleri görmüyor.

Bende diyorum ki SSD'leri teker teker farklı PC'de güncellesem. Yazılımı attıktan sonra tekrar yerine taksam raid 0 modunda dosyalarım silinmeden kullanmaya devam edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD Firmware güncellemesi verilere zarar vermez. Başka bir PC'de güncelledikten sonra geri taktığınızda da RAID'in bozulacağını sanmıyorum ama olur da bozulursa bu rehebre bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SSD Firmware güncellemesi verilere zarar vermez. Başka bir PC'de güncelledikten sonra geri taktığınızda da RAID'in bozulacağını sanmıyorum ama olur da bozulursa bu rehebre bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim. Umarım veriler kaybolmaz da uğraşmak zorunda kalmam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı