Kingston V300 SSD Yavaşlığı

Hani tamam ucuz diye aldıkda bu kadar kötü olcagını düşünmemiştim :d
Adsız.jpg

Kingston gibi köklü bir firmaya nasıl olurda hileci diyorsunuz anlamadım açıkçası. Arkadaşın SSD sinde bir üretim hatası olamaz mı ?

Kingston'a boş yere laf atmaya gerek yok. Üretimde bir hata olmuş olabilir. Bilip bilmeden konuşmayalım.
Aynen bilip bilmeden konuşmayalım.

"Marvell, Samsung, Toshiba, OCZ, LAMD, JMicron, Phison, Silicon Motion ve NovaChips gibi kontrolcüler veriyi kendilerine geldiği gibi düz bir şekilde işleyip öylece NAND’lara gönderirler. Fakat SandForce kontrolcüler ise gelen veriyi önce sıkıştırır, ardından NAND belleklere yazarlar."

Kağıt üzerinde gösterilen okuma/yazma hızlarına ulaşılabilir evet, ancak sadece sıkıştırılmış verilerde.
AS SSD ve ya Crystal Benchmark programlarında bu hızların yerlerde sürünmesinin sebebi bu. Bahsi geçen programlar sıkıştırılmamış veri üzerinden senaryo üretiyorlar. (Yani bizim ihtiyacımız olan.)
Sıkıştırılmış veri;
Compressed-Veri-Testi.png

Düz veri;
D%C3%BCz-Veri-Testi-.png

Bizim işimiz işletim sistemi ortamında düz veriler olduğu için Sand Force kontrolcüler yerlerde sürünüyor.

Kısaca, arkadaşın diskinde üretim hatası ve ya yanlış olan birşey yok. Tamamen Kingston gibi köklü (!) bir firmanın Ali Cengiz oyunu ile müşteriyi kandırması söz konusu. Kısanın kısası Kingston SSD'ler çöp.

Aynen bilip bilmeden konuşmayalım.

"Marvell, Samsung, Toshiba, OCZ, LAMD, JMicron, Phison, Silicon Motion ve NovaChips gibi kontrolcüler veriyi kendilerine geldiği gibi düz bir şekilde işleyip öylece NAND’lara gönderirler. Fakat SandForce kontrolcüler ise gelen veriyi önce sıkıştırır, ardından NAND belleklere yazarlar."

Kağıt üzerinde gösterilen okuma/yazma hızlarına ulaşılabilir evet, ancak sadece sıkıştırılmış verilerde.
AS SSD ve ya Crystal Benchmark progrmalarında bu hızların yerlerde sürünmesinin sebebi bu. Bahsi geçen programlar sıkıştırılmamış veri üzerinden senaryo üretiyorlar. (Yani bizim ihtiyacımız olan.)
Sıkıştırılmış veri;
Compressed-Veri-Testi.png

Düz veri;
D%C3%BCz-Veri-Testi-.png

Bizim işimiz işletim sistemi ortamında düz veriler olduğu için Sand Force kontrolcüler yerlerde sürünüyor.

Kısaca, arkadaşın diskinde üretim hatası ve ya yanlış olan birşey yok. Tamamen Kingston gibi köklü (!) bir firmanın Ali Cengiz oyunu ile müşteriyi kandırması söz konusu. Kısanın kısası Kingston SSD'ler çöp.

Kingston'un HyperX 3K SSD'sini kullandınız mı? Test sonuçlarını biliyor musunuz? V300 serisinin kötü olduğunu hepimiz biliyoruz. Aradaki fiyat farkı bu yüzden var zaten. Aynen bilip bilmeden konuşmayalım.

Kingston'un HyperX 3K SSD'sini kullandınız mı? Test sonuçlarını biliyor musunuz? V300 serisinin kötü olduğunu hepimiz biliyoruz. Aradaki fiyat farkı bu yüzden var zaten. Aynen bilip bilmeden konuşmayalım.
Konumuz V300 kardeş, yorumlar da V300 üzerine. Madem kötü olduğunu biliyorsun üretimde hata olmuş olabilir falan demeye gerek var mı ?

Kingston'un SSD'leri çöp diyen sen değil misin kardeş. Cevabım o cümlene idi. Üretim hatası olamaz mı? Test sonuçlarını görmeden ne diyelim?

Kingston'un SSD'leri çöp diyen sen değil misin kardeş. Cevabım o cümlene idi. Üretim hatası olamaz mı? Test sonuçlarını görmeden ne diyelim?
Kingston'un çoğu Sand Force kontrolcü kullanıyor hocam. V300'ün hızının düşük olduğu bilinen birşey zaten, o yüzden üretim hatası olayını eliyorum. Ha dediğiniz gibi güzel ürünleri yok değil, ama Evo varken başka alınmaz şuan bence. mSata kısmında pek seçenek yok zaten Kingston ya da Sandisk almaya mecburuz ikiside aynı. İleride yongayı değiştirirlerse rekabet açısından çok iyi olur tabi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı