Kinguin Steam indirimli oyun keyleri

Kabasakal direkt yayıncıdan mi alıyor kodları? Bunun bilgisi var mı?
Bunu bende bir türlü öğrenemedim ama bende tek bir alışverişim oldu kabasakaldan. Şuan hala oyun steam hesabımda duruyor ve sorunsuz oynuyorum. Yine de bu keyleri nasıl temin ediyorlar hala bir bilgim yok. Üstüne üstlük piyasanın altında satılan birçok oyun keylerini de satıyorlar.

Bunu bende bir türlü öğrenemedim ama bende tek bir alışverişim oldu kabasakaldan. Şu an hala oyun Steam hesabımda duruyor ve sorunsuz oynuyorum. Yine de bu keyleri nasıl temin ediyorlar hala bir bilgim yok. Üstüne üstlük piyasanın altında satılan birçok oyun keylerini de satıyorlar.

Sattıkları keyleri güvenilir ve hesapta çalışır doğru ama 1 2 yıl sonra o key hesabınızdan silinirse muhatap bulmakta zorlanacaksıniz eğer yayıncılardan alınmıyorsa o key. Tabii yukarıdaki arkadaşları bunu anlayamıyor ne yazık ki.

Sattıkları keyleri güvenilir ve hesapta çalışır doğru ama 1 2 yıl sonra o key hesabınızdan silinirse muhatap bulmakta zorlanacaksıniz eğer yayıncılardan alınmıyorsa o key. Tabii yukarıdaki arkadaşları bunu anlayamıyor ne yazık ki.
Ben hiçbir şekilde bu sitede (IsThereAnyDeal) olmayan sitelerden alışveriş yapmıyorum. Kabasakal da yok bu sitede. Sitede de Türk siteleri yoktur diyenler olursa da Etail var Türk sitesi olarak, yani direkt yayıncı/publisher şirketten keylerini alıyorlar ve güvenilirler.

Hele ki Kinguin ve G2A gri market sitelerinin kralıdır, buradan alınan keyler Allah'a emanet zaten. Hiçbir şekilde önermem.

Biraz daha ucuza getireceğim diye oyunun birkaç yıl sonra bir anda yok olma riskini göze almak istemiyorum. O yüzden IsThereAnyDeal'ı öneririm key alışverişlerinizi araştırmak için.

Son düzenleme:

1-2 yıl sonra hangi key silinmiş bu ne saçmalık

Hocam sattıkları keyler için bende nasıl temin ettikleri konusunda bir bilgim yok ve benimde aklıma kurcalıyor. Ancak şunu da bilmekte fayda. İnternette yani arşivlerde bundan 10 senenin de 20 senenin de net arşivi var.
Kabasakaldan benim bir alışverişim oldu 10 15 gün önce ve satın almadan önce çok düşündüm. Aldığım oyunda 130tlydi. Steamde ise 300 TL'den fazlaydı. Satın almadan önce her zaman nette detaylı araştırma da yaparım bu konularda ama kabasakalın daha önce sattığı hiçbir oyun keyinde sorun yaşayıp bunu şikayet edeni ya da forumlar da yazanı görmedim. Siteyi ben bu sene ilk defa duydum ama eski de bir siteymiş. Bilindik yayıncılara sponsor da olmuşlar.

Steam keyler hakkında çok ilginç teoriler de var ancak en olası kötü sonuç çalıntı kartlar ile satın alımlar. Zaten buda 1 hafta 10 gün içinde hesaptan siliniyor. Hani 1 2 sene sonra oyunun keyinin silinme ihtimali bana pek orantılı bir sonuç gibi gelmiyor ama tabi olur mu olur ama satıcı ya da oyunu yapan kişi bu illegal key kullanımını neden 15 günde 1 ayda kapatmak ya da keyi alması gerekirken neden 1 2 sene beklesin ki ?

Steam dolara geçtiğinden sonra benim gibi birçok kişi de sanırım bu key sitelerine yöneldi. Şuana kadar bir sorun yaşamadım ve 2023 kasımdan beri uygun oyun keylerinin özellikle kingiun den satın aldım. Şimdiye kadar 18 oyun kingiunden almışım. Key satın alımında risk var mı var ama kesinlikle satıcının kaç tane oyun sattığına ve sitede kaç yıldır var olduğuna, olumlu geri dönüşlere bakılmalı. Ben hep bu şekilde titiz davranıyorum.
Zaten Steam ile arasında çok fark yoksa da key sitelerini kullanmak da mantıksız.
@Corizeo @Hiroo

Hocam sattıkları keyler için bende nasıl temin ettikleri konusunda bir bilgim yok ve benimde aklıma kurcalıyor. Ancak şunu da bilmekte fayda. İnternette yani arşivlerde bundan 10 senenin de 20 senenin de net arşivi var.
Kabasakaldan benim bir alışverişim oldu 10 15 gün önce ve satın almadan önce çok düşündüm. Aldığım oyunda 130tlydi. Steamde ise 300 TL'den fazlaydı. Satın almadan önce her zaman nette detaylı araştırma da yaparım bu konularda ama kabasakalın daha önce sattığı hiçbir oyun keyinde sorun yaşayıp bunu şikayet edeni ya da forumlar da yazanı görmedim. Siteyi ben bu sene ilk defa duydum ama eski de bir siteymiş. Bilindik yayıncılara sponsor da olmuşlar.

Steam keyler hakkında çok ilginç teoriler de var ancak en olası kötü sonuç çalıntı kartlar ile satın alımlar. Zaten buda 1 hafta 10 gün içinde hesaptan siliniyor. Hani 1 2 sene sonra oyunun keyinin silinme ihtimali bana pek orantılı bir sonuç gibi gelmiyor ama tabi olur mu olur ama satıcı ya da oyunu yapan kişi bu illegal key kullanımını neden 15 günde 1 ayda kapatmak ya da keyi alması gerekirken neden 1 2 sene beklesin ki ?

Steam dolara geçtiğinden sonra benim gibi birçok kişi de sanırım bu key sitelerine yöneldi. Şuana kadar bir sorun yaşamadım be 2023 kasımdan beri uygun oyun köylerinin özellikle kingiun den satın aldım. Şimdiye kadar 18 oyun kingiunden almışım. Bende key satın alımında risk var ama kesinlikle satıcının kaç tane oyun sattığına ve sitede kaç yıldır var olduğuna, olumlu geri dönüşlere bakılmalı. Ben hep bu şekilde titiz davranıyorum.
Zaten Steam ile arasında çok fark yoksa da key sitelerini kullanmak da mantıksız.
@Corizeo @Hiroo
En geç 1 aya key iptal ediliyor arkadaş abartmış 1-2 yıl diyerek

En geç 1 aya key iptal ediliyor arkadaş abartmış 1-2 yıl diyerek
Arkadaş bu konu da haklı da olabilir. Zamanında g2a da bir satıcıdan alınan aynı oyunlar 1 seneye yakın süre sonra satın alan kullanıcıların hesaptan kaldırılmış. Doğruluğu yanlışlığı tartışılır ama olayı redditte okumuştum ve tek okuduğum konu buydu. Daha önce bu konu hariç bende hiç 1 2 sene olayını duymadım.

Geri
Yukarı