Kırık kemiğin kayıp kaymadığı anlaşılır mı?

Tuğra Akın

Decipat
Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 11400h Rtx 3060 6 Gb laptop
Dün kemiğim kırıldı (bilek) ve alçıya alındı kemik eğer kayarsa ameliyata girecekmişim. Çok stres yapıyorum acaba kaydı mı diye. Kemiğin kayıp kaymadığını anlamanın yolu var mı?

Ek bilgi: Colles kırığı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün kemiğim kırıldı (bilek) ve alçıya alındı kemik eğer kayarsa ameliyata girecekmişim. Çok stres yapıyorum acaba kaydı mı diye. Kemiğin kayıp kaymadığını anlamanın yolu var mı?

Geçmiş olsun.
Alçıdayken anca röntgen çekerek anlaşılır başka anlaşılmaz bence.

Haraket etmediğiniz sürece kaymaz. Benim de dirseğim kırılmıştı ameliyat oldum kaydığı için.

Hareket etmediğiniz sürece kaymaz. Benim de dirseğim kırılmıştı ameliyat oldum kaydığı için.

2 gündür hastaneye gitmek dışında yataktan kalkmadım siz hareket halinde miydiniz sürekli hocam.

Geçmiş olsun.
Alçıdayken anca röntgen çekerek anlaşılır başka anlaşılmaz bence.

Sağ olun röntgeni 2 Aralıkta çekeceğiz.

Peki hocam sağ olun.
Zaten zamanla o ilk kırıldığındaki hassaslığı gidiyor daha hareketlenebilirsiniz ama hiçbir zaman hoplamak,zıplamak gibi sarsılacağınız haraketler yapmayın.

Zaten zamanla o ilk kırıldığındaki hassaslığı gidiyor daha hareketlenebilirsiniz ama hiçbir zaman hoplamak, zıplamak gibi sarsılacağınız hareketler yapmayın.

Doktorum ilk 3 gün gerekli durumlar dışında yataktan çıkmayın dedi büyük ihtimal 3 gün sonunda hassaslığı azalır.

Zaten zamanla o ilk kırıldığındaki hassaslığı gidiyor daha hareketlenebilirsiniz ama hiçbir zaman hoplamak, zıplamak gibi sarsılacağınız hareketler yapmayın.

Maalesef kaydı ve ameliyata girdim :)

Son düzenleme:
Doktorum ilk 3 gün gerekli durumlar dışında yataktan çıkmayın dedi büyük ihtimal 3 gün sonunda hassaslığı azalır.

Maalesef kaydı ve ameliyata girdim :)
Geçmiş olsun benim de dirsek kemiklerim kaymıştı.

Geri
Yukarı