Kıza aşık mıyım?

Emrw

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, Snapchat üzerinden tanıştığım Alman bir kız var, bu kıza yazmıştım, cevap verince çok mutlu oldum. Instagram'ını istedim verdi. Az çok konuşmuşluğumuz var. Ben bazen yanlış cümle kuruyorum dalga geçiyor anlamadığından. Ama öyle aşırı değil. Postlarına bakıyorum, o mutlu ben onun mutlu olduğunu görünce daha mutlu oluyorum. Kıza karşı resmen kilitli gibiyim. Buluşmak istiyorum öyle bir imkan yok, konuşmak istiyorum kızı görünce sesimi çıkartamıyorum. Bazen kız arkadaşları ve erkek arkadaşlarıyla post atıyor erkekleri görünce sinirden çıldırıyorum. Kıza karşı değil, erkeklere karşı, tiplerinden zaten ne olduğu belli oluyor. O kızı bir de üzerlerse ne yaparım bilmem. Kız beni sıradan insan olarak görüyor, ben onu eşsiz biri olarak. Ne yapacağım ben? Hiçbir şey gelmiyor elimden.
Daha çok devam ederdim de nasıl anlatsam bilemiyorum.

Merhaba, Snapchat üzerinden tanıştığım Alman bir kız var, bu kıza yazmıştım, cevap verince çok mutlu oldum. Instagram'ını istedim verdi. Az çok konuşmuşluğumuz var. Ben bazen yanlış cümle kuruyorum dalga geçiyor anlamadığından. Ama öyle aşırı değil. Postlarına bakıyorum, o mutlu ben onun mutlu olduğunu görünce daha mutlu oluyorum. Kıza karşı resmen kilitli gibiyim. Buluşmak istiyorum öyle bir imkan yok, konuşmak istiyorum kızı görünce sesimi çıkartamıyorum. Bazen kız arkadaşları ve erkek arkadaşlarıyla post atıyor erkekleri görünce sinirden çıldırıyorum. Kıza karşı değil, erkeklere karşı, tiplerinden zaten ne olduğu belli oluyor. O kızı bir de üzerlerse ne yaparım bilmem. Kız beni sıradan insan olarak görüyor, ben onu eşsiz biri olarak. Ne yapacağım ben? Hiçbir şey gelmiyor elimden.
Hocam siz bence seviyorsunuz seven adam kıskanır özenir onu görmek ister.

Aşk çok ayrı bir duygu birikimi. Her zaman da birikim denemez gerçi, bir anda bir kıvılcımla da hepten tutuşturabilen bir olgu. Aniden de ortaya çıkar, zamanla sevginin getirdiği bağlılığın etkisiyle de oluşur. Sevginin en uç noktasında aşk, tam zıttında da onun en uç noktası nefret durur. Hoşlanmak ile aşık olmak arasında çok fark var.

Tavsiyem, hoşlanıyorsanız da (aşık olduğunuzu çok da sanmıyorum) kendinizi çok da kaptırmamanız yönünde. İnternet üzerindeki dostluk bağları, işte sizin de deneyimlediğiniz kadar oluyor genelde. İnternet ortamındaki aşka, sevgiye inanmam ve açıkçası saçmalık olarak görürüm.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun kardeşim aşık olmuşsun. Tam 15 ay önce bende bunları yaşıyordum ve dün onunla 15 ayımıza girdik. 15 aylık sürede nerdeyse 3-4 ay beraberdik onun haricinde hep sanal ortamdan. Ama birbirimizi halen çok seviyoruz. Seninki biraz zor kanka bunu demek bana düşmez belki ama unut gitsin kızı. Gelenek görenekler çok farklı, çok kıskanıyorsun ama o bunu anlamayabilir gibi bir sürü şey var sizi mutsuz edebilecek.

Geri
Yukarı