Kızın ona açıldıktan sonraki davranışlarından ne anlamalıyım?

SenmisinOxa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bir iş yerinde yaklaşık 1 ay bulundum. Orada bir kızdan hoşlandım. Flörtçü vesaire değilim. Gerçekten hoşlandım ve kıza söyledim. Tecrübesiz olduğumdan merhabalaşmadan sonra pat diye görüştüğü vesaire var mı diye sordum. Acemilik işte. Sebebini sorunca da hoşlandığımı söyledim. Kız bu gibi şeyler konuşmak istemiyorum, böyle sorulara karşı çok ağır konuşuyorum vesaire diye sürekli tekrarladı. İçlerinde en lanet en kırıcı olan cümleyi de söyledi tabii ki. O da "konuşmadık varsayalım" manasındaki sözler.

Her neyse, ısrarcı biri olamadım hiçbir zaman. Bilmiyorum içimde yok. Papağan gibi yok konuşmak istemiyorum deyince ben de iyi tamam kolay gelsin deyip oradan ayrıldım. Konuşma esnasında kıza 2-3 soru sorabildim sadece harici hep o cümleleri papağan gibi tekrarladı. Hiçbir kötü söz vesaire kullanmadım ama daha önce herkes gibi bana da gayet iyi davranan bu kız sanki babasını öldürmüşüm de hasım olmuşuz gibi bana karşı sinirli davranmaya başladı. Ben de biraz gurur yaptığımdan sebebini soramadım. Çok geçmeden de iş yerinden ayrıldım zaten.

Aklıma takıldı şimdi. Kısaca defol git demeyip daha kırıcı şeyler söylemesi, "konuşmadık varsayalım" diye kendi söylemişken düşmanıymışım gibi davranması cidden hayretler içerisindeyim. Bir anlam da veremedim. Kimseyi rahatsız edecek bir tip de değilim. Hoşlanmadığım kişiye karşı sert davranayım da benden soğusun gibi bir psikoloji mi var? Anlayamadım ben. Bu aralar kafama takıldı. Daha önce benzeri durumları yaşayan tecrübelilerimiz varsa rica ederim aydınlatsınlar bizi.

Son düzenleyen: Moderatör:
@SenmisinOxa evet aranızda hiçbir şey yokken açılıyorsun. İlgisi varsa bile senden soguyabilir açıldığında ki burda hiçbir samimiyet de yok.
Gayet samimiyim aslında hocam. Yani aynı muamele bana yapılsa ben gidip kıza sinirli sinirli de davranmam. Bu arada iş yerinden ayrılacaktım söyleyeceksem o zaman söylemem gerekiyordu. Bir kere daha reddedilmiştim. Ama o kız böyle yapmamıştı. Dediğiniz gibi dışarıdan farklı görünüyor olabilirim. Ancak bu marjinal tepkinin sebebi bu olamaz bence. Kız kendince triplere girmişti. Ben hiç konuşmamışız gibi davranıyordum o ise sanki onu rahatsız ediyormuşum gibi davranıyordu. Tıpkı çocuk gibi. Konuşmadan sonra sadece işle alakalı muhatap oldum onla. Bana karşı tavrı soğumaktan öte bişeydi.

@SenmisinOxa hocam toplasan 10-15 gün merhaba merhaba konusmussun hemen açılmışsın. Yani ters tepki verecek diye bir şey yok herkes ama ters tepki alırsan sorun sende burda. Flort bile etmedim diyosun.

@SenmisinOxa hocam toplasan 10-15 gün merhaba merhaba konusmussun hemen açılmışsın. Yani ters tepki verecek diye bir şey yok herkes ama ters tepki alırsan sorun sende burada. Flort bile etmedim diyosun.

İnsan gibi reddetmek var. Bence karakter meselesi. Evet ben de pişmanım söylediğime hatalıyım. Zaten bu gibi şeylerin biraz da onları havalandırdığını düşünüyorum. Bu sebeple gurur yapıp sebebini sormadım ya zaten. Ben kıza sadece hoşlandım dedim bu 5 dakikada bile olabilecek bir şey. Sana aşığım, aşkından ölüyorum vesaire demedim ki.

"Sen benden nasıl hoşlanırsın" gibisinden aşağılayıcı bir şey bu. Bilmiyorum böyle bir tipe hiç denk gelmemişsiniz galiba.

@SenmisinOxa yani karakterle çok alakası yok çünkü bende açılma işini yapsam çok ters tepkiler alacağımı biliyorum ondan hiç açılma olayını yapmadım. Kızın ilgisi inanılmaz yüksekse belki bir şansın olabilir. Onun dışında ya arkadaş olarak görüyorum cevabı geliyor kişi aşırı olgunsa normal bir şekilde reddediyor. Ama aşırı olgun değilse ve aranızda arkadaş olacak kadar samimiyet bile yoksa çok ters tepki alırsın. Gerçi bir yandan daha iyi direk hata yaptığıni anlayabiliyorsun. Friendzoneda bu durum yok. Yani şanslısın bir bakıma kızın ilgili olmadığını baya belli ettiği için takılma. Bundan sonra da açılma işi falan yapma hocam birebir buluşma ayarlayarak ordan yoluna devam et.

@SenmisinOxa yani karakterle çok alakası yok çünkü bende açılma işini yapsam çok ters tepkiler alacağımı biliyorum ondan hiç açılma olayını yapmadım. Kızın ilgisi inanılmaz yüksekse belki bir şansın olabilir. Onun dışında ya arkadaş olarak görüyorum cevabı geliyor kişi aşırı olgunsa normal bir şekilde reddediyor. Ama aşırı olgun değilse ve aranızda arkadaş olacak kadar samimiyet bile yoksa çok ters tepki alırsın. Gerçi bir yandan daha iyi direk hata yaptığıni anlayabiliyorsun. Friendzoneda bu durum yok. Yani şanslısın bir bakıma kızın ilgili olmadığını bayağı belli ettiği için takılma. Bundan sonra da açılma işi falan yapma hocam birebir buluşma ayarlayarak oradan yoluna devam et.

Sevgilim vesaire olmadı. Öyle işleri de sevmiyorum. Hele flört vesaire hiç yapacağım şeyler değil tasvip de etmiyorum. Popüler dünya ile uyuşmuyor benim dünyam. Sonu ciddi olacak bir adım atarım maksadım eğlenmek değildi. Ama sanırım tam tersi olarak anlaşılıyoruz. Dediğiniz gibi açılma olayına hiç girmemek lazım.

Geri
Yukarı