Çözüldü Klavye ve fare 1 saniyelik donup tekrar çalışıyor

• Konuyu başlatan stro
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 429
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

stro

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Sebebini anlamadığım şekilde klavye ve farem 1 saniyeye yakın bir sürelik donup tekrar geliyor ve bu sürekli oluyor. Virüs taraması falan yapıyorum şu anda. CCleaner programında Z3r0_x adlı bir program gözüme takıldı uykuya al seçeneği vardı bende uykuya aldım ardından Kaspersky ile tam taramam şu anda gerçekleşiyor. Hızlı tarama sonucunda smss.exe ve özel Dosyalar.exe isimli 2 dosyanın virüslü olduğunu bildirdi, temizlememe rağmen bir sonuç alamadım.

Tam taramanın ardından sistem yeniden başlatıldı ve sorun çözüldü.

Özür dilerim, sorun hâlâ devam etmektedir. Yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
Çözüm
Formatla çözülmedi sorun USB portlarındaymış. Ben de aşağıda gördüğünüz gibi başka bir kasanın ön usb panelini söküp anakarta bağladım. Sorunu bu şekilde çözmüş oldum.

1679409761517.png
Öncelikle merhaba,
Sebebini anlamadığım şekilde klavye ve farem 1 saniyeye yakın bir sürelik donup tekrar geliyor ve bu sürekli oluyor. Virüs taraması falan yapıyorum şu anda. CCleaner programında Z3r0_x adlı bir program gözüme takıldı uykuya al seçeneği vardı bende uykuya aldım ardından Kaspersky ile tam taramam şu anda gerçekleşiyor. Hızlı tarama sonucunda smss.exe ve özel Dosyalar.exe isimli 2 dosyanın virüslü olduğunu bildirdi, temizlememe rağmen bir sonuç alamadım.

Tam taramanın ardından sistem yeniden başlatıldı ve sorun çözüldü.

Özür dilerim, sorun hâlâ devam etmektedir. Yardımlarınızı bekliyorum
Dikkat edin o ssms.exe vb. virüsleri görev yöneticisi üzerinen girebiliyorsunuz. Eğer bilmeden bir şeyin görevini sonlandırdıysanız virüs sonlanmadan bazı programlar yada parçalara zarar veriyor. Benim başıma gelmişti ve ne yapsam düzelmedi. Tavsiyem temiz format atın.

Dikkat edin o ssms.exe vb. virüsleri görev yöneticisi üzerinen girebiliyorsunuz. Eğer bilmeden bir şeyin görevini sonlandırdıysanız virüs sonlanmadan bazı programlar yada parçalara zarar veriyor. Benim başıma gelmişti ve ne yapsam düzelmedi. Tavsiyem temiz format atın.
Anladım hocam ben diskimi bölmüştüm toplam 500gb 400gbını ayırdım içi full dolu sadece sistemin kurulu olduğu bölüme format atsam problem yaşar mıyım?

Bu arada hocam bilip bilmediğim çok görev sonlandırma işlemi yaptım umarım sorunu çözebilirim...

Anladım hocam ben diskimi bölmüştüm toplam 500GB 400GB'ını ayırdım içi Full dolu sadece sistemin kurulu olduğu bölüme format atsam problem yaşar mıyım?

Bu arada hocam bilip bilmediğim çok görev sonlandırma işlemi yaptım umarım sorunu çözebilirim...

Keşke yapmasaydınız :( Üzüldüm açıkçası. Çok uğraşmayın kafayı yersiniz :D Ve evet sistemin olduğu kısma format atın. Ayrıca dosyaları yedeklemeyi unutmayın.

Formatla çözülmedi sorun USB portlarındaymış. Ben de aşağıda gördüğünüz gibi başka bir kasanın ön usb panelini söküp anakarta bağladım. Sorunu bu şekilde çözmüş oldum.

1679409761517.png

Çözüm

Geri
Yukarı