Knight Online İnternet Sorunu

Castiel

Hectopat
Yer
Bursa
1-8 Mbps internet kullanıyorum TTNET'in. Her ne kadar 2-5 arası kullanabilsemde. Neyse Knight Online Pvp'ye giriyorum, oyunda lag oluşuyor fakat bunun internetle bir alakası yok. Yani modemde bilgisayarımın takılı olduğu (1) ışığı çok az yanıp sönüyor. Hız testi yapıyorum 6 Mbps çıktı şuan ama oyun 4 saniye geç geliyor yani oyun modemi tam performanslı kullanmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? tek tek yanıyor oyundayken aslında kullansa interneti tam anlamıyla hiç lag yaşamayacağım ama. Umarım anlatabilmişimdir. ;) Modemimin modeli: TP-LINK TD-W8951ND. TTNET'in sitesinden şuan yaptığım hız testine göre; "İndirme hızım:6.98Mbps, yükleme hızım: 0.66 mbps" Konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın.

İnternet hızının yüksek olması değil verimli olması önemli. Burada ping kavramı devreye giriyor. Modem firmwaresini en üste çıkar TD-W8951ND - TP-LINK Türkiye'ye Hoş Geldiniz . TTNet ile iletişime geçip sorununu belirt. Altyapıdan dolayı sağlıksız bir bağlantı hızın varsa o hızını düşürüp daha sağlıklı bir bağlantı sağlatsınlar.

İnternet hızının yüksek olması değil verimli olması önemli. Burada ping kavramı devreye giriyor. Modem firmwaresini en üste çıkar TD-W8951ND - TP-LINK Türkiye'ye Hoş Geldiniz . TTNet ile iletişime geçip sorununu belirt. Altyapıdan dolayı sağlıksız bir bağlantı hızın varsa o hızını düşürüp daha sağlıklı bir bağlantı sağlatsınlar.
Vermiş olduğunuz linkteki firmware i indirdim fakat içinden çıkan "ras" adlı dosya açılmıyor. Uzantısını da bilmiyorum.

- - - Updated - - -

Ping'i yok etmek ancak altyapının Telekom tarafından yenilenmesi ile mümkün olur.
Peki nasıl yapacağım? TTNET'i arayıp altyapıyı yenileyin mi demeliyim? bilgisi olan yazsın lütfen.

http://www.tp-link.com.tr/resources/document/TD-W8951ND_V5_User_Guide_1910010731_TR.pdf Kullanım kılavuzunda Firmware bölümünde değinilmiş. Modem arayüzünden firmware güncelleştirmesi yapılır. Fakat bu demek değildir ki ping sorunun çözülecek. Sadece varsa modemden kaynaklı sorunsallar onları giderip iyileştirmeler yapmaktır.

Alt yapıyı yenileyin demekle olmaz. Senin yapabileceğin en başta belirttiğim gibi konuşmak.

http://www.tp-link.com.tr/resources/document/TD-W8951ND_V5_User_Guide_1910010731_TR.pdf Kullanım kılavuzunda Firmware bölümünde değinilmiş. Modem arayüzünden firmware güncelleştirmesi yapılır. Fakat bu demek değildir ki ping sorunun çözülecek. Sadece varsa modemden kaynaklı sorunsallar onları giderip iyileştirmeler yapmaktır.

Alt yapıyı yenileyin demekle olmaz. Senin yapabileceğin en başta belirttiğim gibi konuşmak.
TTNET'i aradım şuan. Ping sorunum var dedim, bana oyundaki sunucudan kaynaklıyor fakat ben isterseniz hızınızı 8 Mbps'den 6'ya çekerim bu sayede daha iyi kullanabilirsiniz dediler. Tamam çekin dedim, bakalım duruma göre burdan belirteceğim. Çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı