Kodlama için güçlü bir sistem gerekir mi?

enesbsk

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Otomotiv Mühendisi
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şunu belirteyim konuyu doğru yere açtımmı bilmiyorum. Ben bu sene lise 1. sınıfa geçtim ve bölüm olarakta bilişim okumak istiyorum. Bilişimde kodlama yazdırdıkları için iyi bir bilgisayara sahip olmak gerekirmi?

En az 1-2 gb ram li ve LGA 775 lik bir pentium işlemci işini fazlasıyla görecektir.

Yazı yazmada bi problem yokta sıcaklık sorunu var. Fazla sıcak olurmu?

Zannetmiyorum fazla sıcak olacağını, yani sıcaklık sorunu derken ne yapınca ısınıyor? Masaüstünde bile dururken ısınıp kapanıyorsa sorun olabilir. Ama internette gezinebiliyorsan film izleyebiliyorsan sorun olacağını zannetmiyorum. Eğer rahatsız oluyorsan Laptop soğutucu alabilirsin.

Yazı yazmada bi problem yokta sıcaklık sorunu var. Fazla sıcak olurmu?

Sistem zorlanmadığı için hiç bir sorun olmaz. Yine de seni rahatsız ediyorsa sana arkadaşımın uyguladığı oldukça ilkel ama işe yarayan bir yöntem söyleyeyim:

Hepimizin evinde vardır illaki, şu mavi buz kalıpları var ya hah işte onu alıyoruz ve bir beze sarıp laptopun altına koyuyoruz. İnanılmaz işe yarıyor, böylece para verip soğutucu almaya gerek kalmıyor. :D

Not: Laptopu koyduğunuz yerde (diziniz, masa vs) ıslanma yapabiliyor o kadar da olacak artık sık sık değiştireceksiniz :D

Zannetmiyorum fazla sıcak olacağını, yani sıcaklık sorunu derken ne yapınca ısınıyor? Masaüstünde bile dururken ısınıp kapanıyorsa sorun olabilir. Ama internette gezinebiliyorsan film izleyebiliyorsan sorun olacağını zannetmiyorum. Eğer rahatsız oluyorsan Laptop soğutucu alabilirsin.
Laptop soğutucusu var ama film, dizi, veya youtubeden video izlersem ısınıp kapanıyo. Aynı şekilde photoshop cs5 ve lightroom 5 de arasıra kapanıyo. Ounlarda don't starve de kasıyo, dota2 de bütün ayarlar low olmasına rağmen kasıyo ve fazla açık kalırsa kapanıyo.

Sistem zorlanmadığı için hiç bir sorun olmaz. Yine de seni rahatsız ediyorsa sana arkadaşımın uyguladığı oldukça ilkel ama işe yarayan bir yöntem söyleyeyim:

Hepimizin evinde vardır illaki, şu mavi buz kalıpları var ya hah işte onu alıyoruz ve bir beze sarıp laptopun altına koyuyoruz. İnanılmaz işe yarıyor, böylece para verip soğutucu almaya gerek kalmıyor. :D

Not: Laptopu koyduğunuz yerde (diziniz, masa vs) ıslanma yapabiliyor o kadar da olacak artık sık sık değiştireceksiniz :D
Laptop soğutucusu var ama pek bi işe yaramıyo.

Laptop soğutucusu var ama film, dizi, veya youtubeden video izlersem ısınıp kapanıyo. Aynı şekilde photoshop cs5 ve lightroom 5 de arasıra kapanıyo. Ounlarda don't starve de kasıyo, dota2 de bütün ayarlar low olmasına rağmen kasıyo ve fazla açık kalırsa kapanıyo.

Laptop soğutucusu var ama pek bi işe yaramıyo.

Lise 1 de bölüm dersleri göremeyeceksiniz, lise 2 de başlayacak, ve büyük ihtimal Visual Studio 2010 da C# Console Application öğretecekler lise 2 de. Okuldan programı isteyebilirsin, öğretmenlerine durumu anlat büyük ihtimal Visual Studio 2010 Express vereceklerdir sana, Express sistemi çok az yoran versiyonudur. Yani Office programlarında sıkıntı çıkarmıyorsa, Visual Studio da sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı