Köpeğimden bana COVID-19 bulaşmış olabilir mi?

Bugün hastaneye aşı olmak için giden bir akrabam eve geldikten sonra terliğini ıslak bir alana koymuş ve köpeğimde susadığı için terliği yalamış. Daha sonra köpeğimi tuttuktan sonra nefes alıp verirken, yüzüme doğru soludu. Bu durumda köpeğimde bana covit bulaşmış olabilir mi? Okb, anksiyete hastası olduğum için böyle şeylere çok kafa takıyorum.

Hocam COVID'in ilk zamanlarında açıklanmış bir şey bu: Köpeklerden insanlara virüs geçmez. Gerçi şu an onlarca varyantı çıktı ama yine de sanmıyorum. Ben de evde 2 köpek besliyorum. Köpeğiniz COVID aşılarını vuruldu değil mi? İçinizde dert olduysa aile hekiminizi arayıp sorabilirsiniz.

Hocam COVID'in ilk zamanlarında açıklanmış bir şey bu: Köpeklerden insanlara virüs geçmez. Gerçi şu an onlarca varyantı çıktı ama yine de sanmıyorum. Ben de evde 2 köpek besliyorum. Köpeğiniz COVID aşılarını vuruldu değil mi? İçinizde dert olduysa aile hekiminizi arayıp sorabilirsiniz.
Ben av köpeği besliyorum. Dışarıda duruyor. Köpeğime herhangi bir covit aşısı yaptırmadı.

Geri
Yukarı