Köye gitmeyi nasıl engelleyebilirim?

Aileniz çok kuralcı ve katı bir aile ise pek engelleyemezsiniz diye düşünüyorum. Köye gidip biraz temiz hava alabilirsiniz. Direnmek hem sizin için hem de aile içi huzur için kötü olabilir. Hayattan keyif almaya bakın.

Baskıcı bir ailen varsa imkansıza yakın tecrübeyle sabit. Bir akraban da veya arkadaşında kalmayı teklif et istersen.
Halamlarda kalmayı sordum, kabul etmiyor.
1 aylığına bir işe girebilirsin haber vermeden tam gidecekken ben işe girdim gelemiyorum dersin.
Şıp diye işe gidemem maalesef, yaşım 14.
Aman gidim hocam değişiklik olur size arkadaş da bulabilirsiniz belki.
Belirtmeyi unutmuşum, her yıl en az 1 ay gidiyoruz.
Kıyameti kopar. Artık çocuk olmadığının farkına varsınlar, bir birey olduğunu görsünler. Küçüksen de evde işin ne, otur ailenin dizinin dibinde, git köye.
En azından şehir içinde arkadaşlarım var, ara sıra takılabilirim. Hiç olmadı xcloud dan oyun oynarım. Köyde hiçbiri :(
Uzun süre olacağı için müsaade edeceklerini sanmıyorum. Uygun dille konuşmayı dener misin?
Zaten uygun dille konuşuyorum, ayıp olurmuş muş. Hayatı ayıp olmasın diye yaşıyoruz sanki.

Yanına kitap, dergi vs. al.Laptopun varsa offline oyunlar yükle.Telefonuna köy oyunlarının vazgeçilmezi olan Nss, Minecraft falan yükleyebilirsin.Hiçbir aile 14 yaşındaki çocuğunu uzun süre arkasında bırakmaz. Vaktini değerlendirirsin orda da sıkma canını.

Ailem zorluyor, illaki köye gideceğiz 1 ay diye. Önceki ay da gitmiştik, gidersem yılda 1 kere gerçekleşen 3 aylık yaz tatilinde 2 ay köyde kalmış olacağım. Köyde kuzen, arkadaş falan hiç yok. 4 arkadaşım falan vardı onlar da önceki ay gitmişti, bu sefer sanırım 0. evde oturunca laf atacaklar, ne dersem diyeyim oraya gidilecekmiş.

Fiziksel olarak hastanelik olmadan nasıl köye gitmekten kurtulabilirim?
Yaşın muhtemelen küçük seni arkada bırakmak istemezler bu yüzden.Telefonuna 1-2 oyun yükle,köyde yürüyüş yap,müzik dinle,hayvan sev zaten akıp geçer zaman.

Şahsen köye git derim iyidir candır, ben gittiğimde bahçe işleri yaparım,budama gibi ya da odun kesme veya bir bıçak kabzası yapmak; kısaca zaman öldürüldüm

Şahsen köye git derim iyidir candır, ben gittiğimde bahçe işleri yaparım,budama gibi ya da odun kesme veya bir bıçak kabzası yapmak; kısaca zaman öldürüldüm
Yani bencede güzel.Bende yaşıtlarımma göre çok seviyorum köyü,hayvanlarla ve bahçelerle uğraşıyorum.Çok güzel bir zaman geçirme yeri.

Ya radikal bir şey yapıp gitmeni engelleyeceksin ya da bol bol hazırlık yaparsın üstte arkadaşların dediği gibi oyun falan indirirsin bahçe işleri ile vakit öldürürsün olabildiğince kitap mitap götür bir de laptopun varsa bol bol oyun oynarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı