Konular akılda nasıl tutulur?

RK800

Picopat
Herkese iyi sosyaller bu iki aydır TYT'ye giriştim ve geometri matematik konularını birer birer bitirmekteyim.
Aynı zamanda dilci olduğumdan TYT'nin verdiği yük Dil'e zaman vermeme engel oluyor.
(Mezunum ve YDT de 68 net yaptım konulara hakimim)
YDT'deki pratiğim geçen sınava girmeden önce kat kat daha iyi idi.
Sorun şu ki pratiğimi ve bilgilerimi kaybetmekten korkuyorum.
(Tekrar edin demeyin çünkü sınav daha çok pratik üzerine ha olmasa da tekrar konu çalışamam😐)
Bir diğer sorun şu ki matematik konularını biraz hızlı işliyorum.
Dolayısıyla yine "ya bu bilgileri sınava yakın unuturum" korkusu var.
Okuyup zaman ayırdıysanız çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Herkese iyi sosyaller bu iki aydır TYT'ye giriştim ve geometri matematik konularını birer birer bitirmekteyim.
Aynı zamanda dilci olduğumdan TYT'nin verdiği yük Dil'e zaman vermeme engel oluyor.
(Mezunum ve YDT de 68 net yaptım konulara hakimim)
YDT'deki pratiğin geçen sınava girmeden önce kat kat daha iyi idi.
Sorun şu ki pratiğimi ve bilgilerimi kaybetmekten korkuyorum.
(Tekrar edin demeyin çünkü sınav daha çok pratik üzerine ha olmasa da tekrar konu çalışamam😐)
Bir diğer sorun şu ki matematik konularını biraz hızlı işliyorum.
Dolayısıyla yine "ya bu bilgileri sınava yakın unuturum" korkusu var.
Okuyup zaman ayırdıysanız çok teşekkürler.

Kolay bir soru bankasını hallettikten sonra orta-zor seviye bir kitap hallederseniz sonrasında denemeyle desteklerseniz baldan tatlı olacaktır.

B12 ve Kalsiyum değerlerinize baktırın. Genellikle insanlar bu yüzden odaklanamıyor ve unuturum kaygısı yaşıyor. Aslında genel bir sağlık taramasın da fayda vardır.

Haftalık, aylık şekilde tekrar edeceksiniz. Başka yolu yok. Pazar gününü o haftada işlediğiniz konuları tekrar etmek için ayırabilirsiniz. Ayın bir pazar gününü de o ay işlediğiniz konuları 2-3'er soruyla tekrar edebilirsiniz.

Geri
Yukarı