Korsan oyun performansı etkiliyor mu?

İşletim sistemi
Windows 10

Deva Bulmam

Decapat
RAM
GeIL 16 GB(2X8) Evo Spear 3200Mhz CL16 DDR4 RAM
Ekran kartı
Zotac Nvidia GeForce RTX 3060
Anakart
H610M H DDR4
İşlemci
Intel(R) Core(TM) İ3-12100F 3.30 GHz
Arkadaşlar sistemim bu. Ben bu sistemle GTA 5 üzerinde en yüksek grafik ayarlarınd 1920x1080 çözünürlükte ortalama 80-85 FPS alıyorum. Oyunu korsan indirdim.
Şimdi internette bir videoda benimle aynı ekran kartına, aynı işlemciye, aynı boyutta RAM'e sahip birisi benden çok daha yüksek FPS alıyor. Video bu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Grafik ayarlarında adamla tek farkım benim MSAA X4 değil X8. Onun da çok etkileyeceğini sanmıyorum. Kasa içi tozlu falan da değil. 2 haftalık sistem zaten daha yeni en ufak toz yok. İşletim sistemi ve tüm sürücüler güncel. İşlemci ve ekran kartım stabil çalışıyor darboğaz falan da yok. Acaba adamdan düşük FPS almamın sebebi korsan ablamız mı :D?

Arkadaşlar sistemim bu. Ben bu sistemle GTA 5 üzerinde en yüksek grafik ayarlarınd 1920x1080 çözünürlükte ortalama 80-85 FPS alıyorum. Ve oyunu fit ablamızdan indirdim.
Şimdi internette bir videoda benimle aynı ekran kartına, aynı işlemciye, aynı boyutta RAM'e sahip birisi benden çok daha yüksek FPS alıyor. Video bu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Grafik ayarlarında adamla tek farkım benim MSAA X4 değil X8. Onun da çok etkileyeceğini sanmıyorum. Kasa içi tozlu falan da değil. 2 haftalık sistem zaten daha yeni en ufak toz yok. İşletim sistemi ve tüm sürücüler güncel. İşlemci ve ekran kartım stabil çalışıyor darboğaz falan da yok. Acaba adamdan düşük FPS almamın sebebi fit ablamız mı :D?
MSAA çok etkiler. Korsan genelde az da olsa daha hızlı çalışır.

Şunu çok iyi anladım. Hiçbir şey ücretsiz değildir. Bir şey ücretsiz olduğunu iddia ediyorsa o zaman ürün siz oluyorsunuz.

Korsan oyunların içine mining virüsü koyuyorlar diye duymuştum bir yerde.
Yok be hocam korsan ablamız öyle şey yapmaz. Kendi sitesinden indirdim ve ESET, Kaspersky, BitDefender, Hitman PRO, Malwarebytes gibi araçlarla tarattım hepsi temiz çıkarttı. Şu anda arkada ESET açık. Mining falan yok öyle bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemim bu. Ben bu sistemle GTA 5 üzerinde en yüksek grafik ayarlarınd 1920x1080 çözünürlükte ortalama 80-85 FPS alıyorum. Oyunu korsan indirdim.

Grafik ayarlarında adamla tek farkım benim MSAA X4 değil X8. onun da çok etkileyeceğini sanmıyorum. Kasa içi tozlu falan da değil. 2 haftalık sistem zaten daha yeni en ufak toz yok. İşletim sistemi ve tüm sürücüler güncel. İşlemci ve ekran kartım stabil çalışıyor darboğaz falan da yok. Acaba adamdan düşük FPS almamın sebebi korsan ablamız mı :D?

Korsan oyun performansı düşürür dalaveresi gerçek değil. Videodaki adamın donanımlarında overclock olabilir.

Geri
Yukarı