Korsan oyun sitelerinin amacı ne?

Korsana destek yoktur. Aklıma takıldığından soruyorum. Misal RDR2 1.100TL biri bunu kırıp, korsan oyun sitelerine yayıyor. Başkası bunu indirirken virüs, mining, RAT yiyebiliyor, yemeyenlerde oluyor. "Beleş peynir fare kapanında bulunur" atasözününün anlamı tam olarak budur. Kim niye paralı oyunu bedava sana versin, çıkarı olmadan? Bu devirde otur, ye iç, çalışmasan 30 yaşına kadar, en yakınlarından ailen bile rahatsız olur bir işe yaramıyorsun, hayrın yok gibi düşünebilirler. Bu insanlar 1000 liralık oyunu babasının hayrına dağıtmıyor sonuçta. NFS Underground 2 orijinalini bulamadım, internetten indirmeye korktum bu sebeplerden ve yapımcıya haksızlık olmaması için indirmedim. Sizce korsan oyun sitelerinin amacı ne? Siz ne düşünüyorsunuz?
Donate, Reklam gelirleri? Bunları da biz mi söyleyelim?

Korsana destek yoktur. Aklıma takıldığından soruyorum. Misal RDR2 1.100TL biri bunu kırıp, korsan oyun sitelerine yayıyor. Başkası bunu indirirken virüs, mining, RAT yiyebiliyor, yemeyenlerde oluyor. "Beleş peynir fare kapanında bulunur" atasözününün anlamı tam olarak budur. Kim niye paralı oyunu bedava sana versin, çıkarı olmadan? Bu devirde otur, ye iç, çalışmasan 30 yaşına kadar, en yakınlarından ailen bile rahatsız olur bir işe yaramıyorsun, hayrın yok gibi düşünebilirler. Bu insanlar 1000 liralık oyunu babasının hayrına dağıtmıyor sonuçta. NFS Underground 2 orijinalini bulamadım, internetten indirmeye korktum bu sebeplerden ve yapımcıya haksızlık olmaması için indirmedim. Sizce korsan oyun sitelerinin amacı ne? Siz ne düşünüyorsunuz?
Amacı yok bir şekilde kazanç sağlıyorlar bu işi yaparak. Kimse boş yere bir şeye çabalamaz hocam.

Farkında mısın? Önceki konuda meseleyi ilk sen başlattın bana ne ki birinin nasıl oyunu elde ettiğinden? Ayrıca sen de bana oldukça kafayı takmış olmalısın ki sürekli ama sürekli beni rahatsız ediyorsun. Ben gelip de sana özellikle bunu söylemedim ki? Bana ne yani bu konudan. Sana da laf anlatmak epey zormuş anlaşılan. Alan kişinin bilip bilmeyeceği de beni ilgilendirmez. Ben kendi fikrimi söyledim sadece. Ama sen gelip da bana "saçma insan" falan dersen işin rengi değişir. Ayrıca konuyu açan kişiyle alakam da yok.

Ayrıca çalıntı hesap alım-satımı desteklemedim. Ben dedim ki "korsan oynamaktansa hesap almak daha mantıklı" Ama sen de hesap alım satımı diyince direkt aklına çalıntı hesaplar geliyorsa bilemem.

Farkında mısın? Önceki konuda meseleyi ilk sen başlattın bana ne ki birinin nasıl oyunu elde ettiğinden? Ayrıca sen de bana oldukça kafayı takmış olmalısın ki sürekli ama sürekli beni rahatsız ediyorsun. Ben gelip de sana özellikle bunu söylemedim ki? Bana ne yani bu konudan. Sana da laf anlatmak epey zormuş anlaşılan. Alan kişinin bilip bilmeyeceği de beni ilgilendirmez. Ben kendi fikrimi söyledim sadece. Ama sen gelip da bana "saçma insan" falan dersen işin rengi değişir. Ayrıca konuyu açan kişiyle alakam da yok.

Ayrıca çalıntı hesap alım-satımı desteklemedim. Ben dedim ki "korsan oynamaktansa hesap almak daha mantıklı" Ama sen de hesap alım satımı diyince direkt aklına çalıntı hesaplar geliyorsa bilemem.

Ayrıca bir insana durduk yere "çalıntı hesabı teşvik ediyor" demek de suçtur. Zira ben uygun ve güvenilir olanından alınmasını da söyleyecek değilim. Çünkü onu okuyan kişide az çok o bilincin olduğunu tahmin ederek onu yazıyorum zaten. Ayrıca yazdıkların zerre umrumda değil. Sen kendi kafanda üstünlük kurduğunu sanarak cevap yazıyorsun ve ben de cevap veriyorum.

Ben de meselenin fazla uzadığını düşünüyorum. Zaten benzer şeyleri yazıyoruz. Ayrıca o kadar şeye tek tek benzer cevapları vermişim. Ama sanırım siz çok fazla uzatmaya bayılıyorsunuz. En sonda "isteyen istediği şekilde alır kafaya takmayın" demişim çünkü siz bu mevzulara çok fazla kafayı takıyorsunuz gibi geldi. Ben bunu konunun kapanması için söylemiştim ama siz ters anlamışsınız.

Konuyu fazla uzatmayalım. Kimseyi kırmak istemem kendi şahsım adına özür dilerim.
O zaman bi zahmet yazdığın yazıya belli aralıklarla ekleme yapma. Aynı cevaba her baktığımda ekleme üstüne ekleme yapmışsın ama inan hepsi benim için boş. O yüzden madem mesele uzuyor o vakit devamlı kendi yorumlarına ekleme yapma ya da yeni cevap yazma. Çünkü eski yorumuna düzenleme yapıp ekleme yapınca haklı olmuyorsun. Bak mesela sana daha yorum yapmayacaktım ama devamlı paragraf pragraf eklemelerini görünce beni yeniden cevap yazmaya zorladın. Madem konu daha uzamasın diyorsun o zaman geriye dönüp yorumlarına ekleme yapma. Gerçi geriye dönüp yorumuna bakmasam özür dilediğini göremeyecektim. (ki bu özrü de çok sonra eklemişsin.) İnan bende konunun uzamasını asla istemiyorum. Zaten genelde kimse kırılmasın diye böyle tartışmalardan kaçınırım. Burada uzattıysam bende şahsım adına özür dilerim.

Son düzenleme:
Korsan yazılımda indireceğiniz site çok önemli. Öyle karşınıza ilk çıkan yerden crack vb. yazılımlar indirirseniz sisteme virüs sokarsınız. O yüzden crack vb. yazılımları indirmeden önce kesinlikle bir araştırma yapılmalı ve sistemde devamlı çalışan Anti-Virüs Programı bulunmalı. Aksi takdirde veri hırsızlığı, fidye yazılımı, backdoor, trojan, cryptojacking, adware ile karşılaşma olasılığınız çok yüksek.

"Korsan oyuna destek yok" diyecek kapasitede bir ekonomiye sahip değiliz. Günümüzde en ucuz eğlence yöntemi olan oyun oynama hakkımız bile asla %100 senin olmayacak dijital bir içerik için yüksek fiyat ödemek mantıklı mı? Bir de gelip kimse beleşe sana iyilik yapmaz gibi şeyler söylemişsin. Senin dediğine göre dünyada yapılan her iyilik karşılıklıdır o zaman, yaptığın iyiliğin karşılığını bekliyorsundur. Oyunları kıran kişiler genelde para almayacağını bilerek bu işi yapar, o oyunu alacak parası olmayan çocukta oynasın diye. Virüs karıştıran da var karıştırmayan da var. Ülkelere göre özel fiyatlandırma yapmayan hiçbir oyun firması neden benim oyunum korsan oynanıyor diye ağlayamaz, o hakları yok. Fiyatlandırmalar genelde dolar üzerinden yapıldığı için Türkiye gibi oyuncu kitlesi büyük ama ekonomisi kötü ülkeler düşünülmüyor. Korsan oyun oynamıyorum ama durum gerektirirse bal gibi oynarım.

Ben şahsen sistemi sömüren virüslü dosyaları indirmektense ucuza hesap almayı daha mantıklı buluyorum.

E iyi de bu eski oyunları paylaşanlar da hayrına paylaşmıyor ki. Uzun süre boyunca sistemde mining yapılma ihtimali çok fazla.
Yıllardır bir kez bile böyle bir sorun yaşamadım. İndirdiğiniz yer önemli.

Geri
Yukarı