Korsan Windows Nasıl Silinir?

Xesstiano

Kilopat
Windows'un yeni sürümüne geçmek isterken Windows sürümümün çok eski olduğunu ve korsan olduğunu öğrendim. Hangi programdan veya nasıl kurulduğunu bilmiyorum çünkü aldığım bilgisayarcı kurdu. Format atmadan nasıl silebilirim? Ve henüz elimde kod yok ucuz OEM kod satan bir satıcı/site var ise bildiğiniz belirtirseniz çok sevinirim.

Korsan yazılımlar bir çok microsoft sunucusu ile olan bağlantıları kapatmış oluyor eğer orijinal windows alacaksanız mutlaka sitesinden yeni sürümü boot edip sıfır kurulum yapın.

USB'ye yazdır temiz kur. Sisteminin içinde zaten KMS.
Sırf üşendiğim için format atmıyordum ama başka yol yok gibi. Malum ülkemizde internet pek de hızlı sayılmadığı için hızlı indiremiyorum. USB'ye İSO dosyası olarak yazdırıp temiz kurulum yapacağım. Herkese cevapları için teşekkür ederim.

Sırf üşendiğim için format atmıyordum ama başka yol yok gibi. Malum ülkemizde internet pek de hızlı sayılmadığı için hızlı indiremiyorum. USB'ye İSO dosyası olarak yazdırıp temiz kurulum yapacağım. Herkese cevapları için teşekkür ederim.
En sağlıklısı temiz kurulumdur ama format atmak istemiyorsan bunları yap. Korsan lisansı kaldırman için şu adımları yapıp mevcut orijinal lisansı girin.
Talimatlar:
Öncelikle kurulumlu KMS kullandıysanız Revo Uninstaller ile kaldırın. Daha sonra C:\Windows klasörüne girin. En alta inin orası .exe ve .dll dosyalarının olduğu yer. Orasının resmini yollayın değişik 2 adet dosya olacak onlar silinecek. SECOH-QAD.exe ve SECOH-QAD.dll görürseniz bunları silin. Yoksa ekran görüntüsü atın yardımcı olurum.

Sonra görev zamanlayıcıyı açın. KMS adında bir şeyler arayın hocam. Bazen bir klasörün içinde, bazen de görev zamanlayıcı kitaplığının içinde olabiliyor. Bulduklarınıza sağ tıklayıp sil deyin.

Daha sonra komut istemini yönetici olarak başlatacaksınız ve şu kodları gireceksiniz:

slmgr.vbs /upk
slmgr.vbs /cdns

Bilgisayarı yeniden başlatınca lisanslar ve KMS silinmiş olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı