Korsan Yazılım Kullanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar oyunları kampanyaları takip ederek dijital olarak satın alırsanız çok makul fiyatlara korsan fiyatına orjinal oyun alabilirsiniz
Yazılımlara gelirsek alternatifleri mevcut bu yüzden kimse zorundayım ülke şartları böyle demesin evet doğruluk payınız var ülkemizde kutulu oyunların fiyatları hatta herşeyin fiyatı yurt dışı ile kıyaslandığında aşırı pahalı ve gelir düzeyi yine yurt dışı ile kıyaslandığında düşük.
Ama bu sizi korsan kullanmaya itmez çünkü piyasada o kadar çok ücretsiz yazılım ve free to play oyun var ki korsancılara verdiğiniz parayı orjinal oyuna vermeniz daha mantıklıdır.

Steam, Uplay, Origin, Playstore benzeri dijital platformlar büyük indirimler yapıyorlar ama kredi kartım yok ve oyun almak için ailem'den isteyemiyorum. Ömer yukarıda açıklamış. (#post102246) Çoğu ücretsiz yazılım bir işe yaramıyor. Bazı yazılımlara da çok yüksek fiyat biçiyorlar. Free To Play oyunları ne yapalım ? Grafik kalitesi sıfır ve çoğu oyunda küfürbaz bebeler dolu.

Nod 32 alarak kazıklanmıştım. O da ilk orjinal aldığım yazılımdır. Son aldığım orjinal yazılımı bilmiyorum yada hiç almadım :)

Bende orijinal oyun paketi almayı düşünüyorum Counter Strike: Complete Pack Steam'da $29,99 o paketteki oyunları tek tek alsan $54,00 gibi bir şey yapıyor. $24,00 kar yapıyorsun çok ucuz bence.

Steam'de günümüz tarihinde bir oyuna yapılan indirim :)

jLqt9o9hwzkEO.png

Yaşı 18 den küçük veya yaşı tam 18 olup kendi adına kart çıkarmaya yetkisi olan arkadaşlar için bir tavsiyem var. İstedikleri bir bankanın müşteri temsilcisi ile konuşup bilgi alıp teyit ettirerek bir hesap (atm) kartına bağlı olarak internet şubesi hesabı (bildiğim kadarıyla her bankanın bu servisi ama kaliteli ama kötü mevcut) alarak ve o hesaba bir sanal kart açtırarak, çok rahat ve güvenli bir şekilde internet alışverişi, oyun alış verişi yapabilirler. Atm kartının avantajı sen içine ne koyarsan onu harcarsın senin olmayan parayı harcamazsın borçlanmazsın :D Aylık Yıllık ücret konusunda da banka ismi vermek istemiyorum, üç yıldır müşterisi olduğum banka bu süre boyunca benden toplam 50TL küsüratında kart ücreti kesti. Öğrenci olduğum için bu miktar az gelebilir. İtiraz etmedim çünkü işim düştüğünde bankaya gittiğim zaman çok güzel ağırlayıp işimi görüyorlar :)

Herhangi bir gelir kaynağımız yok harçlığımız dışında. Daha çocuğuz. Anaya abaya durumu açıklasan kaç yazar gereksiz diyorlar... Eh bir noktada haklılar o kadar şeye para veriyorlar hele oyun kelimesi çıktığı an bitmiyor verdikleri demeçler. bir bakıma mecburuz abicim kimse bahane ediyorsun felan demesin. Elden geldiğince alıyorum ama ben orjinal yazılım kullanıcam diye sokakta aç mı kalayım? Veriyosun parayı oyuna bayıldım 60-100 TL'yi, yarın bir gün dışarı çıkalım diyosun ee para yok, babadan istemeye yüzde yok yemişsin hepsini tek seferde. Korsancıları savunduğum yok hemen ateşe tutmayın. Ama ülke şartları bunu gerektiriyor kimse kusura bakmasın... Herkesin imkanı bir değil...

Bahsettiğimiz olay bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı