Kozmos elektrogitar alınır mı?

Bullet kotu mu? Vahiymi indi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sen iyi olanlar 2 kati diyosun, ben gitarin yarisi kadar daha pahalı gitar gosteriyorum? %50 ustu dedigin 3800 sanki 10 bin daha pahalı.

Hahahaha yedik 😁 gitar hakkinda hiçbir şey bilmiyorsan harbi kimseye fikirlerini belirtme oneri yapma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Öven birkaç kaynak var yeren de birkaç kaynak var. 2 video attın beni çürüttün mü?

Bilmiyorsanız konuşmayın ki yanlış bilgi yaymayın.
"Tremolo" olmasın o? Tremelo nun ne olduğu hakkında hiç bir bilgim yok.

Yapı kalitesi, tremelo, 21 yerine 24 perde oluşu belli ediyor farkını.
21 yerine 24 perde olması kalite göstergesi mi?
Bu senin Ibanez, 146.000 TL lik Gibson USA gitardan daha iyi o zaman. Gibson 22 perde çünkü.

Öven birkaç kaynak var yeren de birkaç kaynak var. 2 video attın beni çürüttün mü?

Squier gitarlar 120 dolar ve ustu sen ne bekliyorsun bu gitardan Ultra kusursuz olmasini falan mı? 2. attigin kaynakta zaten adamin kendisi diyor ses cok hizli fade oluyor kararmak? Turkcesi tam ortaya cikmiyor) tek sikinti o sesi vesaire guzel diyor. Kozmosta bu problemler cikmacak mı? Veya Ibanez'de? Squier kat kat daha iyi bir marka kozmostan, Ibanez ise metal/hard rock gitarlar daha cok.

Bu senin Ibanez, 146.000 TL'lik Gibson USA gitardan daha iyi o zaman. Gibson 22 perde çünkü.

Öbürlerine cevap gelmeyince buradan vurmayı denemişsin. Cevaplarız. 21 değil 24 oluşu, Kozmos'tan üstün bir yönü. Sadece bununla daha iyi oluyor demedim. Farazi örneklerle konuyu kirletmene gerek yok.

Squier gitarlar 120 dolar ve ustu sen ne bekliyorsun bu gitardan Ultra kusursuz olmasini falan mı? 2. attigin kaynakta zaten adamin kendisi diyor ses cok hizli fade (kararmak? Turkcesi tam ortaya cikmiyor) sesi vesaire guzel diyor. Kozmosta bu problemler cikmacak mı? Veya Ibanez'de? Squier kat kat daha iyi bir marka kozmostan Ibanez ise metal/hard rock gitarlar daha cok.

Kusursuz olsun demiyorum. Alt segment, kusurları olan bir ürünü ballandıra ballandıra, Fendera şöyle böyle çok yakın diyerek anlatman sorun. Fade dediği de sesin erkenden bitiyor oluşu olabilir, anlamı gözden kaybolmak, yok olmak olarak kullanılıyor bazen.

"Tremolo" olmasın o? Tremelonun ne olduğu hakkında hiçbir bilgim yok.

Bu senin Ibanez, 146.000 TL'lik Gibson USA gitardan daha iyi o zaman. Gibson 22 perde çünkü.

Öbürlerine cevap gelmeyince buradan vurmayı denemişsin. Cevaplarız. 21 değil 24 oluşu, Kozmos'tan üstün bir yönü. Sadece bununla daha iyi oluyor demedim. Farazi örneklerle konuyu kirletmene gerek yok.

Kusursuz olsun demiyorum. Alt segment, kusurları olan bir ürünü ballandıra ballandıra, fendera şöyle böyle çok yakın diyerek anlatman sorun. Fade dediği de sesin erkenden bitiyor oluşu olabilir, anlamı gözden kaybolmak, yok olmak olarak kullanılıyor bazen.

Kozmosta kusur yok mu diyorsun? Squier'deki cok buyuk sorun ne olabilirde sesi mahvedip seni calmaktan ali koysun? Ben tamamen Squier'den bahsederken(ki sende Squier'den bahsettin) bullet cop dedin ama ben sana bulletle alakali bir şey soylemedim. Ayrica bullette kozmostan kat kat daha iyi gitar. Kullanan tonlarca insan var. Squier her zaman Türkiye'de giris seviyesi olarak en iyi gitar markasi kalir. Ozellikle rock ve subgenreleri+indie, pop her soundu iyi alabilirsiniz metal haric, ha pedallarlada o isi cozebilirsin. Senin yaptigin şey butun markaya laf atip sonradan kanka ya ben bullete dedim onu demen. Halbuki bullette kotu bir gitar degil.

Sen söyle, üstünlük değil midir? Özellikle Rock/Metal sololarında daha geniş ses perdesi demek bu.

Üstünlük değil mi?
Daha geniş ses perdesi değildir.
Bir gitar 24 perde de olsa; sadece Alt E telinin 22. perdeden sonrası yani toplamda sadece 2 nota fazlası olur. Çok lazımsa, o iki nota bend ile telafi edilebilir.

B telinin 24. perdesine denk gelen nota ince E telinin 19. perdesidir zaten. keza diğer geri kalan 4 tel için de aynı sesler bir alt telde bulunmaktadır. Gidip elinizi 24. frete kadar zorlamanıza gerek yoktur. 21 ve ya 22 fretli bir gitardan da 24. frete kadar olan sesleri üretebilirsiniz.

24 Fret genelde kullanılmayan bir klavye tipidir. Çünkü; en başta ergonomik ve çalınabilir bir aralık değildir. çok incedir, eliniz kolayca girmez.

Eğer bir gitar 24 fret ise gövde daralır, Neck manyetiği daha aşağı bir pozisyona yerleştirilmek zorunda kalınır. Bu da o manyetikten alınabilecek tonu etkiler.

Gitaristlere bakalım, Geniş ses perdesi bir avantaj / üstünlük ise herkes 24 perde kullanırdı. Gitar üreticileri 24 perdeden az gitar üretmezlerdi. 2 fret daha eklemek zor iş mi?

Son düzenleme:
Bu konuda o kadar fazla bilgi yanlışlığı var ki konuyu açan arkadaşa yardımcı olunması gereken yerde daha fazla kafası karıştırılmış şimdi yazılan her şeyi bir araya toplayıp doğrusunu söylemek istiyorum.

1- perde sayısı nedir önemi nedir?

Perde sayısı genellikle 21, 22, 24 olarak değişiklik gösterir bu klavyedeki tiz notalara ulaşabileceğiniz rahatlığı doğrudan etkiler eğer 24 perde bir gitarınız varsa 12. perdedeyken daha klavyenin ortasındaymış gibi çalabilirsiniz fakat 21 perde bir gitarda bu biraz daha gövdeye yakın olacaktır hangisiyle rahat ettiğinize göre değişir ben yıllardır aslında bu durumu hiç umursamıyorum bir gitarın 21 perde veya 24 perde olması benim açımdan aşırı bir fark yaratmıyor. 21 perde gitarların avantajı sap manyetiğinin denk geldiği nokta bu nokta bu nokta tam da 24 perdeli gitarların 24. perdesinin olduğu kısma yakın bir yerlere geliyor @erme siz büyük ihtimalle 24 perde bir gitar kullanıyorsunuz 24. perdenin harmoniğine bir bakın bakalım 12. perde kıvamında bir harmonik notaya sahiptir bu da stratların sap manyetiğinin tonunu çok iyi yönde etkiliyor alın size bir avantaj kısacası yeni başlayan dostum 24 perde ya da 21 perde farkını hiç önemsemeyin başlangıç için aldığınız gitarda önemli olan unsur o değil.

2- o gitar bu gitarı tokatlar mı?

Gitarlar birbirini tokatlamaz efendim atılan üç gitarda gayet güzel gitarlardır ne kozmos çok dandiktir, ne Ibanez giolar pişmanlıktır, ne de bulet strat leştir hepsi başlangıç seviyesinde işçilikleri aşırı kötü olmayan gitarlardır üçünden birini almanız durumunda sizin açınızdan hiçbir farklılık olamayacaktır gitarlar arasındaki bu tür farklar ancak siz ilerledikçe hissedilecek farklar zaten o farkları anlayacak hale geldikten sonra bu üç gitarı da istemeyeceksiniz gönlünüz daha iyi gitarlara kayacak.

Kendimce söyleyebilirim ki kimin ne deneyimi olup bunları söylediği hiç belli değil sizin kafanızı karıştıracak unsurlar çok fazla bu yüzden böyle Online yöntemlerden ise tanıdığınız bu iş ile ilgilenen kişilerden yardım almanız çok daha sizin hayrınıza olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı