Kreatin denemek

Bugra343

Centipat
Daha fazla  
Evet ben 15 yaşında spora yeni başlamış ama yine de çok hakim değilim (1 aydır salon, 1.5 yıldır evde) tanıdıklarım kreatine başla çok iyi olur vakit kaybetme dediler. Her şey kafama hattı tek sorun ailede saç dökülmesi yaygın ve kreatinde de saç dökülmesini artirabiliyormus eğer varsa yani 20 30 yaşlarında kel kalmak istemiyroim. Bu saç dökülmesine sebep olan şeye karşı tüketilmesi gereken besinler vesaire varmış fakat ne kadar etkili olur bilmiyorum. Potansiyelimin de boşa gitmesini istemiyorum açıkçası. Bir de kullanımdan bhasedebilir misiniz? Sadece spor öncesi vesaire mi kullanılmalı yoksa her gün mü bunlardan bahsedebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kreatin saç dökmez, saç dökülme genetiği varsa zaten hiç bir şey kullanmasan dahi dökülür. Kullanım şekli fark etmez, günün her hangi bir saatinde kullanabilirsin. Bana kalırsa spor yaptığın günler tüket yoksa hemen bitiyor, eğer hemen bitmesi sıkıntı değil ise her gün tüket. Günde 3 litre su içmeyi unutma.

Kreatin saç dökmez, saç dökülme genetiği varsa zaten hiç bir şey kullanmasan dahi dökülür. Kullanım şekli fark etmez, günün her hangi bir saatinde kullanabilirsin. Bana kalırsa spor yaptığın günler tüket yoksa hemen bitiyor, eğer hemen bitmesi sıkıntı değil ise her gün tüket. Günde 3 litre su içmeyi ununutma.
Tamamdir teşekkürler deneyeceğim galiba

Kreatin sana anlatılan kadar mucize bir supplement değil tabi ki faydası oluyor ama kullanmadığında potansiyelinin boşa gitmesi gibi bi durum yok. Kreatin anlık etki yapan bir madde değil, vücutta zamanla depolanan bir maddedir yani maksimum verim alabilmen için sadece spor yaptığın günler değil her gün düzenli kullanman lazım. Saç dökülme konusu ise kişiden kişiye değişiyor ama kel bırakacak kadar veya gözle görülecek kadar bir saç dökülmesi yapması mümkün değil.

Kreatin sana anlatılan kadar mucize bir supplement değil tabi ki faydası oluyor ama kullanmadığında potansiyelinin boşa gitmesi gibi bi durum yok. Kreatin anlık etki yapan bir madde değil, vücutta zamanla depolanan bir maddedir yani maksimum verim alabilmen için sadece spor yaptığın günler değil her gün düzenli kullanman lazım. Saç dökülme konusu ise kişiden kişiye değişiyor ama kel bırakacak kadar veya gözle görülecek kadar bir saç dökülmesi yapması mümkün değil.
Teşekkürler galiba başlayacagim her gün 5 gram kadar öneriliyor yaşıma göre uygunmudur sizce

5 gram uygundur saç dökülmesinin kreatin ile alakası yok tamamen genetik. En az 3 4 litre su iç böbrekleri eline alırsın yoksa.

Yeni konular

Geri
Yukarı