Kreatin nasıl kullanılır?

aahqt47763

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Asus Tuf Gaming Nvidia GeForce RTX 3070 OC Edition 8 GB
Anakart: Asus Prime Z690-PLUS DDR4
İşlemci: Intel Core i7-13700KF
Sıvı soğutma: Cooler Master Masterliquid ML240l V2 RGB
RAM: XPG Spectrix D50 2x16 3600Mhz
Güç kaynağı: Cougar GEX850 850W 80 Plus Gold
Depolama: Samsung 1TB 980 PRO NVMe M.2 SSD
Meslek
Berber
Kreatin'nin nasıl kullanılacağını biraz araştırdım ama net bir sonuç bulamadım. Tam olarak nasıl kullanılmalı? Yani kaç ölçek (gram), hangi günler, gün içerisinde hangi zaman, günde kaç sefer gibi. Net bir şey söylerseniz sevinirim.

Her gün spora gitseniz de gitmeseniz de 1 ölçek (5 gram) içeceksiniz. Spor öncesi, sonrası fark etmez. Yatmadan önce bile içebilirsiniz. İnsanlar genelde spor sonrası içiyor.

Her gün spora gitseniz de gitmeseniz de 1 ölçek (5 gram) içeceksiniz. Spor öncesi, sonrası fark etmez. Yatmadan önce bile içebilirsiniz. İnsanlar genelde spor sonrası içiyor.
Peki ne kadar süre kullanıp ne kadar süre ara vermeliyim?

Ara vermek şart değil fakat kendinizi iyi hissedeceğinizi düşünüyorsanız, 1 haftadan uzun süre ara vermeyin. 2 ay kullanıp, 1 hafta dinlenme gibi yapabilirsiniz.
Son bir soru daha soracağım, kusura bakma biraz fazla sormuş olacağım ama. Protein tozu ve BCAA+ nasıl kullanılmalı? Yukarıda yazdığın gibi ayrıntılı yazabilir misin acaba.

Son bir soru daha soracağım, kusura bakma biraz fazla sormuş olacağım ama. Protein tozu ve BCAA+ nasıl kullanılmalı? Yukarıda yazdığın gibi ayrıntılı yazabilir misin acaba.
Protein tozu spordan sonra 1 ölçek. BCAA spordan önce, spor sırasında, spor sonrasında şeklinde günde 1 defa içilebilir. Spor sırasında daha çok enerji verirken, spor sonrasında yıkımı, yapıma çevirmede yardımcı olabilir.

Protein tozu spordan sonra 1 ölçek. BCAA spordan önce, spor sırasında, spor sonrasında şeklinde günde 1 defa içilebilir. Spor sırasında daha çok enerji verirken, spor sonrasında yıkımı, yapıma çevirmede yardımcı olabilir.
BCAA'yı ya spor öncesi ya spor sırasında yada spor sonrasında içeceğim ama sadece 1 kez, doğru anladım değil mi?

BCAA'yı ya spor öncesi ya spor sırasında yada spor sonrasında içeceğim ama sadece 1 kez, doğru anladım değil mi?
Evet. Spor sonrası kaslarınızın iyileşme sürecine destek olması için spor sonrası içebilirsiniz. Eğer biraz enerji sağlasın diyorsanız, spor sırasında içebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı