Kredi kartı gününden erken ödenirse ne olur?

Everythink

Hectopat
Arkadaşlar bu ay içinde 2 defa borcu ödedim şimdi 3. borç ödeme oluyor limit hemen doluyor kısaca:D Gününden erken ödediğim için puanım yükselir mi yoksa aydan aya mi ödemek lazım?

Arkadaşlar bu ay içinde 2 defa borcu ödedim şimdi 3. borç ödeme oluyor limit hemen doluyor kısaca:D gününden erken ödediğim için puanım yükselir mi yoksa aydan aya mi ödemek lazım?

4 yıldan beri gününde borcumu öderim, 800k kredi çekme limitim 100k avans hesap limitim 120k kredi kartı limitim var.

Düzenli ödemelerime ve kart limitlerim çok iyi olmasına rağmen Findeks puanında 4 yılda orta riskliden az riskliye çıktım.

Önemli olan düzenli ödemek. Twitter'da bir şahıs aylık kredi kartı borcunu son ödeme tarihinde ödeyip kalan sürede borç parasını fonda tutarak o süre zarfında aylık bin TL'ye yakın para kazanıyor. (Kart borcu 120 bin TL civarı adamın aylık.)

Limit yetmiyorsa sıkıntı olmayacaktır, kredi notu için bir avantaj sağlamaz. Ancak banka kredi kartı limitinizi daha kolay arttıracaktır.
Limit yeterliyse önermiyorum parayı son güne kadar kullanıp öyle ödemeyi yapmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı