Kredi kartı limiti arttırılabilir mi?

Kleith

Hectopat
PC topluyorum işlemci, kasa, güç kaynağı, depolamayı aldım fakat ekran kartları çok pahalı taksit ile almak istiyorum fakat babam inşaat ustası sürekli malzeme aldığı için kart limitini dolduramayacağını söylüyor, kart sürekli işlediği için limit gerekliymiş. Peki bu limiti arttıramaz mıyız?

Kredi kartı limiti şöyle hesaplanıyor da ondan alakası var;
"Bireye verilecek kredi kartının limiti ilk yıl için gelirinin maksimum iki katı, ilk yıldan sonra ise gelirinin maksimum dört katı olacak şekilde hesaplanır. Gelirinizin her yıl arttığı hesaba katıldığında her yeni yılda kredi kartınızın limitinin de artacağı söylenebilir."

PC topluyorum işlemci, kasa, güç kaynağı, depolamayı aldım fakat ekran kartları çok pahalı taksit ile almak istiyorum fakat babam inşaat ustası sürekli malzeme aldığı için kart limitini dolduramayacağını söylüyor, kart sürekli işlediği için limit gerekliymiş. Peki bu limiti arttıramaz mıyız?
Acele etme, bir sonraki ay al.

İlk kez kredi kartı sahip olunan yılda gelirin 2, daha sonra 4 katı kadar artırılabiliyor. Örneğin 5000 TL gelir ile 20000 TL’ye kadar kart limitine yükseltilebilir. Bu limit tüm bankalarda paylaşılıyor, yani A bankasından 5000 TL’lik kartınız varsa B bankasından da en fazla 15000 TL’lik alabilirsiniz. İlk seneniz ise toplam limit en fazla 10000 TL olabiliyor çünkü örnek gelirin iki katı bu.

Onay gelip gelmemesi de kredi notuna, borç durumuna ve banka kriterlerine bağlı. Kullanılan banka onay vermezse -kullanılan banka değilseler- İş Bankası veya Akbank denenebilir. İş Bankası şubesinden önünden geçene veya adını düşünene kart ve sonuna kadar limit veriyor. Akbank, zor kart veriyor ama limiti bol. :D

Limiti bankanın mobil uygulamasından veya uygulamalarından artırabilirsiniz.

Geri
Yukarı