Küba CG vs Arora CG

Küba CG'yi kullanmış ve şimdi Cbf150 kullanıcısı olarak diyebilirim ki, vibrasyon konusunda sınıf atlamış motorlar.
Öyle ki, vibrasyon dolayısıyla, popo, el ve bacaklarını uyuşturur, his kaybolur.
Onu geçtim hergün bir somununu sıkmalısın.
Çin markası CG'ler yerine, 10 bin 15 bin daha borçlanıp Cbf 150 alabilirsin.
Cbf 150 nin bakımsızı bile en iyi CG'den kat kat uzun ömürlüdür.

Küba CG'yi kullanmış ve şimdi CBF150 kullanıcısı olarak diyebilirim ki, vibrasyon konusunda sınıf atlamış motorlar.
Öyle ki, vibrasyon dolayısıyla, popo, el ve bacaklarını uyuşturur, his kaybolur.
Onu geçtim her gün bir somununu sıkmalısın.
Çin markası CG'ler yerine, 10 bin 15 bin daha borçlanıp CBF150 alabilirsin.
CBF150'nin bakımsızı bile en iyi CG'den kat kat uzun ömürlüdür.

Teşekkür ederim hocam değer verip bu kadar yazdığınız için.

Yok gitmesinden değil cbf in piyasası çok yüksek bu fiyatlara alacağınız cbf çok yorulmuş ve bol yağ yakan yüksek km motorlar olacaktır.

En fazla 160 basıyor diye gösteriyor şehir içinde asfaltda 100 km gitmez mi?
200-250 likler o kadar basamıyor. Sırf japon diye kilometresi yüksek eski yaşlı motor alınmaz, alınmamalı!
Küba CG'yi kullanmış ve şimdi Cbf150 kullanıcısı olarak diyebilirim ki, vibrasyon konusunda sınıf atlamış motorlar.
Onu geçtim hergün bir somununu sıkmalısın.
Çin markası CG'ler yerine, 10 bin 15 bin daha borçlanıp Cbf 150 alabilirsin.
Cbf 150 nin bakımsızı bile en iyi CG'den kat kat uzun ömürlüdür.
CBF'nin bakımsızı CG'den kat kat uzun ömürlü değildir. 40 küsür bine alacağı CBF köşeyi dönerken piston yer bi 20-30 bin TL daha harcar...

Rodajını düzgün yaparsa sıkıntısız kullanır CG'yi. En kötü ihtimal klepej çeker onu da yine rodaj yapar gibi kullanırsa düzelme ihtimali de bulunmakta düzelmezse silindir-piston değiştirip yoluna devam eder... Subap keserse de çok ucuza yaptırabilir ama sen bunları CBF'de uyguna yaptırabilir misin? Yaptıramazsın. Sıfır olsa neyse ama yorulmuş kilometre yapmış eskimiş ağlayan cbf yerine cg tercih ederim.

Geri
Yukarı