Küçük sistem gereksinimli oyunlarda donup kalma

LandBLade

Kilopat
Daha fazla  
Genelde küçük oyunlarda oluyor bu sorun. Küçük oyunlardan kastım LoL, allods Online tarzı oyunlar. Ekran donup kalıyor herhangi bir hata vermiyor ne Alt+Tab yapabiliyorum ne de görev yöneticisine bağlanabiliyorum. Ekran donuyor 10 saniye falan klavye ve fareyi kullanabiliyorum tabii görüntüde hareket yokken. Discord'dan sesler de geliyor belli bir müddet. Sonra tamamen kapatmak zorunda kalıyorum reset atıyorum bilgisayara. Bu biraz canımı sıkmaya başladı. Bilgisayarı sıfırlama kısmından sıfırlayıp tekrar kurdum her şeyi ama sonuç aynı.

Sistem özelliklerim;

Anakart: B150 GAMING M3.
Ekran kartı: R9 380 ASUS STRIX 4 GB.
İşlemci: i5-6500 (herhangi bir overclock durumu yok.)
RAM: 2133MHz Kingston Fury 8 GB (tek 8 GB)
HDD: WD Blue 1TB.
SSD: Corsair Force'le 120GB.

Hem SSD'me hem de HDD'me HD Tune programıyla tarama yaptım herhangi bir sorun çıkmadı. Witcher 3 oynarken bile böyle bir sorunla karşılaşmadım. LoL oynarken veya Valorant oynarken de bu sorun oluyor fakat 60FPS ile sınırladığımda sorun ortadan kalkıyor. Fakat allods Online'da bunu yapamıyorum V-Sync kullanıp sabitlemeyi denedim işe yaramadı. Sistem tamamen güncel ekran kartı vesaire. Tek güncel olmayan anakartım ona da bulaşmak istemedim.

Dosya Ekleri

• aaaa.PNG
    aaaa.PNG
    10,5 KB · Görüntüleme: 38
  • aaaaa.PNG
    aaaaa.PNG
    7 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'ye kurulu olan da var SSD'ye olan da. Driverlar tamamen güncel dediğim gibi tek eksik BIOS sürümü.
Güncel.
Arkadaşlar yok mu yardım edebilecek biri.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı