Küfür etmemek için yemin etmek

Soru yukarıda. Gaza geldim de 😴 Ağzımdan çıktı. 1 yıldır uğraşıyorum, olmuyor. Haftada küfür yüzünden 2-3 kere tövbe ediyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Benim bir tane arkadaşım içki içmeyeceğim diye yemin etmişti. Başının üstünde ekmek kırdılar şimdi sünger gibi içiyor. Siz de başınızın üstünde ekmek kırabilirsiniz.

Ben böyle şeylere inanmam ateistim ama size yardımcı olmak için yazmak istedim. Dalga amaçlı anlamayın. :)

Benim bir tane arkadaşım içki içmeyeceğim diye yemin etmişti. Başının üstünde ekmek kırdılar şimdi sünger gibi içiyor. Siz de başınızın üstünde ekmek kırabilirsiniz.

ben böyle şeylere inanmam ateistim ama size yardımcı olmak için yazmak istedim. Dalga amaçlı anlamayın. :)

Bozuluyor mu ki yemin öyle?

Bence yemin etme bazen ağızdan kaçabiliyor bir de CS oynuyorsun ne olur Allah bilir.

Ettim bile 1 yıl oldu ve küfretmeden duramıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben böyle şeylere inanmam ateistim ama size yardımcı olmak için yazmak istedim. Dalga amaçlı anlamayın. :)
Böyle ateist olunsa bir şey demem ama diğer kişilere saygı duymayan ateistler hiç sevmem

Geri
Yukarı