Küfürden 18 yaşından küçük biri dava açabilir mi?

User82

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 18 yaşından küçük bir kızla bir süredir konuşuyordum ve bana iftiralar attı bir arkadaşımla flörtleştin sen falan diye. Yapmadığım halde yaptın dedi, en son sakin kalamadım ve o****u sü***k gibi şeyler söyledim ama çileden çıkarmıştı. Sonra üstüne dava vs falan dedi, bu kişi 18 yaşından küçük olduğu için dava açabilir mi? Ailesinin öğrenip ailesinin mi yapması gerekir ve ceza durumları nasıl bilen varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yaşınız 18 üstü ise ve kişi 18 altı ise biraz sıkıntı yaşayabilirsin hocam, resmide çocuk ile konuşmuş ve zorbalaşmış oluyorsun. Geçmiş olsun.

Arkadaşlar 18 yaşından küçük bir kızla bir süredir konuşuyordum ve bana iftiralar attı bir arkadaşımla flörtleştin sen falan diye. Yapmadığım halde yaptın dedi, en son sakin kalamadım ve o****u sü***k gibi şeyler söyledim ama çileden çıkarmıştı. Sonra üstüne dava vs falan dedi, bu kişi 18 yaşından küçük olduğu için dava açabilir mi? Ailesinin öğrenip ailesinin mi yapması gerekir ve ceza durumları nasıl bilen varsa yazabilir mi?
Küfürden bir şey olacağını sanmıyorum.

İftira atmıştı ve 18 den küçük olduğu için dava açamaz öyle değil mi

İftira atmıştı ve 18 den küçük olduğu için dava açamaz değil mi
Davayı veli/vasi ile açabiliyor. Bir suç varsa ortada ve 18 yaş altı bir birey de varsa işe bakanlık da giriyor.

Ek:
Görseldeki şekilde açabilirler. Mahkeme 18 yaş altı kişi olduğu için o kişiye avukat verecektir, ek olarak uygun kurum da davaya taleben katılabilir. Siciliniz güzelse çok sorun olmaz ancak dokunulmazlık durumunuz varsa sorunlu olabilir.

Dosya Ekleri

• 1662942386007.png
    1662942386007.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı